Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenė ginkluojasi pažangiausiomis pasaulyje laikomomis savaeigėmis haubicomis PzH2000

2016-06-24
image

Birželio 24 d. į mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalioną atvežtos dvi iš Vokietijos kariuomenės įsigytos 155 mm kalibro savaeigės haubicos „PzH2000" („Panzerhaubitze 2000"). Šios dvi haubicos yra pirmosios iš pagal praėjusių metų rugsėjo mėnesį pasirašytą sutartį įsigytų 16 vienetų kovos užduotims skirtų haubicų ir dar 5 treniruotėms ir atsarginėms dalims.

 

Be haubicų, Lietuvos kariuomenė taip pat gaus 26 šarvuotas vadovavimo mašinas M577 ir 6 šarvuotus evakuatorius BPZ2. Iš viso - 53 technikos vienetus. Planuojama, visas priemones Lietuva gaus iki 2019 metų.

Jau netrukus su šiomis haubicomsi Lietuvos kariai pradės vykdyti karinį rengimą, o pirmuosius šūvius Lietuvoje planuojama atlikti po kelių mėnesių per pratybas „Ugninis griausmas".

 

Naujuoju Lietuvos kariuomenės pirkiniu apginkluotas Rukloje dislokuotas mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas. Iki šiol bataliono galingiausia ginkluote buvusios 105 mm. haubicos galėjo naikinti taikinius maždaug 11 kilometrų atstumu. Gavus savaeiges PzH2000 haubicas bataliono efektyvaus šūvio nuotolis padidėjo iki 40 kilometrų.

 

Vokietijos atstovai jau apmokė Lietuvos karius, kurie vykdys šios technikos priežiūrą ir aptarnavimą, taip pat ją naudosiančius karius - haubicų įgulas ir operacijas planuojančius karininkus. Lietuvos kariai dalyvavo įvairiuose kursuose, susitikimuose su Vokietijos specialistais, kurie perteikė savo patirtį tiek Lietuvoje, tiek ir Vokietijos artilerijos mokykloje. Įgiję patirties Vokietijoje kaip naudotis „PzH2000" sistemomis, Lietuvos kariai ją jau perduoda savo kolegoms Lietuvoje - su šiomis sistemomis dirbsiantiems kariams.


Nuotraukų autorius: kpt. Andrius Dilda

2017-03-14 19:58

Prudence

Sunsiiprrg to think of something like that
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media