Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Geriausio KASP pėstininkų skyriaus vardą susigrąžino Didžiosios Kovos rinktinės kariai savanoriai

2016-06-21
image

Birželio 18-19 d. gen. Povilo Plechavičiaus poligone, Kairiuose (Klaipėdos raj.), vykusiose tradicinėse Krašto apsaugos savanorių pajėgų geriausio pėstininkų skyriaus varžybose nugalėtojais tapo Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės (Vilnius) kariai iš 803 kuopos. Antrieji liko Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės (Kaunas) kariai iš 203 kuopos, trečiąją vietą iškovojo Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės karių savanorių skyrius iš 301 kuopos.
Specialiu prizu buvo pagerbti vieninteliai užsieniečiai - mūsų artimiausi kaimynai - Latvijos savanoriai, garbingai įveikę visą trasą ir įvykdę visas užduotis.


Geriausio KASP pėstininkų skyriaus varžybų vadovas ir organizatorius KASP vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Darius Masiulis sakė: „Pajėgose skirdami daugiau dėmesio koviniam rengimui, vis geresnius rezultatus pasiekiame Geriausio pėstininkų skyriaus varžybose. Visi kariai šiam etapui intensyviai rengėsi savo rinktinėse. Varžybose šiais metais išaiškėjo nauja tendencija, kad geriausi pajėgų pėstininkai iš 2-osios ir 8-osios rinktinių draugiškai konkuruoja tarpusavyje. Didžiosios Kovos rinktinės karių skyrius Geriausio skyriaus varžybose nugalėjo jau antrąjį kartą, o Dariaus ir Girėno rinktinės savanoriai geriausi buvo praėjusiais metais."


KASP vyr. puskarininkis nuoširdžiai padėkojo visiems, kurių dėka šios varžybos įvyko - logistams, ryšininkams, instruktoriams, medikams, visiems, be kurių šio renginio organizavimas būtų neįmanomas.


Varžybų apdovanojimų ceremonijoje apsilankęs KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės vadas plk. ltn. Aristidas Gerasimavičius antrino renginio organizatoriams: „Kiekvienas varžybose dalyvavęs skyrius jau yra nugalėtojas. Geriausias iš savo rinktinės. Visų karių dalyvavimas čia jau yra jūsų fizinės ir dvasios stiprybės, valios įrodymas, karinių žinių pasitikrinimas ir įvertinimas. Priešas nesnaudžia, o kuo pas mus bus daugiau tokių varžybų, tuo stipresni kariai bus Savanorių pajėgose, tuo sunkiau priešui bus su mumis kovoti."


Geriausio pėstininkų skyriaus varžybų Sausumos pajėgose idėjos autorius, SP vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Osvaldas Žurauskas padėkojo Žemaičių rinktinės vadui plk. ltn. A. Gerasimavičiui už tai, kad Žemaičių rinktinė šiose varžybose buvo puikūs šeimininkai - užtikrino rungčių vietų įrengimą, logistinį aprūpinimą. Dar srž. mjr. O. Žurauskas pasidžiaugė puikia varžybų organizacija ir karius ypač motyvuojančiu pagrindiniu prizu - galimybe vykti į bendras pratybas su Pensilvanijos valstijos nacionaline gvardija Jungtinėse Amerikos Valstijose. SP vyriausias puskarininkis atkreipė dėmesį į karių savanorių norą tarnauti ir puikiai atlikti užduotis, vardan tarnybos Lietuvai ir mūsų visų saugumo paaukotus savaitgalius. Suvokdamas dabartinę skyriaus, kaip karinio vieneto, svarbą Savanorių pajėgose puskarininkis akcentavo, kad surinktas aštuonetas labai gerų karių dar nesudaro geriausio skyriaus:


„Skyrius yra komanda, o kad jis puikiai vykdytų užduotis, reikalingas komandinis darbas. Skyrių vadai žino, kad kiekvienas kolektyvinis laimėjimas pasiekiamas tik sunkiu darbu... Vadai, didžiuokitės turėdami savo skyriuje tokius karius. Du geriausi KASP skyriai šiemet vyksta dalyvauti Sausumos pajėgų geriausio skyriaus varžybose.",- kalbėjo srž. mjr. O. Žurauskas.


J. eil. Edmundas Poviliūnas iš 203 kuopos buvo pagerbtas kaip vyriausias pėstininkas, dalyvavęs geriausio KASP pėstininkų skyriaus varžybose. Karys savanoris, tarnybą KASP pradėjęs pereitų metų rugpjūtį ir šiemet sulaukęs 50 metų amžiaus, su savo skyriumi iš Dariaus ir Girėno rinktinės varžybose buvo antri.


„Duok Dieve visiems pėstininkams tokios sveikatos, motyvacijos ir ištvermės",- sakė srž. mjr. O. Žurauskas.


KASP geriausio pėstininkų skyriaus varžybose dalyvavo kariai iš visų šešių Savanorių pajėgų rinktinių, dislokuotų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Alytuje, Panevėžyje ir Šiauliuose, taip pat - kariai savanoriai iš Latvijos Savanorių pajėgų - „Zemessardzes".

 

Parengė vyr. eil. Vilius Džiavečka Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo Viešųjų ryšių ir leidybos grupės redaktorius.

 

Nuotraukų autorius vyr. eil. Vilius Džiavečka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media