Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Birutės batalione vyksta rezervo karių mokymų baigiamosios pratybos

2013-07-31
image

Liepos 30 d. Lietuvos Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotame pėstininkų batalione Alytuje prasidėjo kartotinių rezervo karių mokymų baigiamosios pratybos. Nuo liepos 13 iki rugpjūčio 2 dienos vykstančius mokymus kariai užbaigs įtvirtindami taktikos, karo inžinerijos, ginkluotės ir šaudymo žinias, kovinių užduočių įgūdžius. Pratybose dalyvauja per 90 rezervo karių, dauguma jų atvyko iš Alytaus, Varėnos, Jonavos rajonų.

 

Baigiamosiose pratybose rezervo kariai atlieka taktinius žygius, imituoja pasalas ir ginasi skyriaus dydžio (10 karių) padalinio sudėtyje. Šie mokymai - baigiamasis trijų savaičių kovinio rengimo etapas, per kurį kariai visų mokymų metu įgytas žinias pritaiko praktikoje.

 

Pratybose dalyvaujantys rezervo kariai jaunesnieji eiliniai Eugenijus Bukatka iš Varėnos raj. Audrius Arbočius iš Jonavos raj. džiaugėsi galėdami dalyvauti šiuose mokymuose. „Dalyvavimas tokiose pratybose suteikia puikią progą atnaujinti karybos žinias, taip pat jaučiame pasididžiavimo jausmą vėl vilkėdami Lietuvos kario uniformą", - sakė rezervistai. Pasak karių, tiek jų šeimų nariai, tiek draugai ir darbdaviai teigiami žiūri į jų sprendimą dalyvauti kartotiniuose rezervo mokymuose. O ir patys kariai ryžtingai nusiteikę sėkmingai užbaigti šiuos mokymus. Jie ketina paraginti juose dalyvauti ir savo draugus ir pažįstamus.

 

Toks rezervo rengimas po beveik dešimties metų pertraukos atnaujintas 2011 metais. Į kartotines rezervo karių pratybas kviečiami asmenys, atlikę privalomąją pradinę karo tarnybą. Organizuoto mobilizacinio rezervo formavimo planai numato, kad rezervo kariai žinias turėtų atnaujinti padalinyje, kuriam būtų priskirti galimos krizės atveju.

 

Mokymai vyksta dviem etapais. Pirmajame etape kariai atnaujina individualius kario įgūdžius: taktikos, apsaugos nuo masinio naikinimo ginklų, ginklų valdymo, priežiūros ir šaudybos, taip pat prisimena krašto apsaugos statutus, rikiuotės ir karinių ceremonijų pagrindus.

 

Antrajame etape kariai vykdo kolektyvines skyriaus lygmens užduotis. Kariai eina į taktinį žygį, susipažįsta su batalione naudojama ginkluote ir karine technika, vykdo užduotis patrulio bazėje, kasa apkasus, rengia suplanuotas atakas, gynybą, pasalas, mokosi įrenginėti apsaugines kliūtis, susipažįsta su žvalgybos pagrindais ir įveikia karinį kliūčių ruožą. Užduotys vykdomus tiek dieną, tiek ir naktį.

 

Parengtasis rezervas būtinas ne tik dėl galimų karinių grėsmių, bet ir siekiant operatyviai vykdyti taikos meto užduotis - reaguoti į galimas gamtos stichijos sukeltas ar kitokio pobūdžio nelaimes bei ekstremalias situacijas.

 

Praėjusiais metais į tokius mokymus buvo pakviesti 384 rezervistai, šiemet bus pašaukta 450, kitais metais planuojama pašaukti 500 rezervistų.

 

Asmuo ryšiams: Lietuvos Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono S5 skyriaus specialistas vyr. srž. Romas Albaitis, mob. 8 680 66951

 

Nuotr. aut. - vyr. srž. R. Albaitis

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media