Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Sausumos pajėgų karininkai analizavo istorinę Zarasų karinę operaciją ir užmezgė ryšius su Zarasų rajono savivaldybe

2013-03-30
image

 


Kovo 29 d. Sausumos pajėgų štabo karininkai ir Sausumos pajėgų vienetų vadai lankėsi Utenoje ir Zarasuose, kur analizavo 1919 m. Zarasų išvadavimo karinę operaciją. Vėliau įvyko Sausumos pajėgų vado generolo majoro Almanto Leikos ir Zarasų rajono savivaldybės mero Arnoldo Abramavičiaus pažintinis susitikimas.

 

 

Renginys prasidėjo Utenoje, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 507 kuopos kuopavietėje. Čia Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai susirinkusius supažindino su Zarasų karinės operacijos politiniais, kariniais, ekonominiais, socialiniais ir informaciniais faktoriais, pasakojo ir bendrai apie Nepriklausomybės kovų karius, problemas, su kuriomis susidurdavo tuometinė Lietuvos kariuomenė. Vėliau operacijos rajone analizuota mūšio eiga ir kariniai sprendimai, Zarasų kapinėse pagerbti operacijoje žuvę Lietuvos kariai.

 

„Kariai turi turėti ne tik profesinių, bet ir savo šalies bei kariuomenės istorijos žinių. Šios žinios neabejotinai motyvuoja pavyzdingai tarnauti ir ugdo karių vertybes. 1919 metų Zarasų karinė operacija buvo sėkmingiausias jaunos Lietuvos kariuomenės kovos su bolševikais epizodas, po kurio iš Lietuvos buvo išvyta Raudonoji armija, todėl susipažinti su jos aplinkybėmis ir eiga naudinga kiekvienam Lietuvos kariui", - sakė Sausumos pajėgų vadas gen. mjr. Almantas Leika.

 

Tokie renginiai Sausumos pajėgų kariams organizuojami kartą per mėnesį, nuo praėjusių metų gruodžio. Jų metu analizuojami vis kiti istoriniai mūšiai. Sausumos pajėgų vienetų vadai yra skatinami analogiškus renginius organizuoti ir savo kariams.

 

Po istorinio mūšio analizės Sausumos pajėgų vadas pirmą kartą susitiko su Zarasų rajono savivaldybės meru. Susitikimo tikslas - užmegzti kontaktus ir aptarti tarpusavio bendradarbiavimo perspektyvas tiek organizuojant bendrus visuomeninius renginius, tiek ir rengiantis taikos meto užduočių vykdymui bei valstybės gynybai. Susitikime taip pat dalyvavo KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vadas plk. ltn. Aurelijus Motiejūnas, šios rinktinės 508 (Zarasų) kuopos vadas kpt. Arūnas Mažeika ir Sausumos pajėgų štabo atstovai.

 

Sausumos pajėgų vadovybė pažintinius susitikimus su Rytų Lietuvos savivaldybių merais ketina rengti ir ateityje. Tokiu būdu bus inicijuotas glaudesnis Sausumos pajėgų vienetų ir tų savivaldybių bendradarbiavimas. PAsak generolo, tokiu būdu kariuomenės ir visuomenės ryšiai taps dar glaudesni, tikėtina, daugiau jaunuolių pareikš norą ateiti į kariuomenę, be to, taip bus prisidedama ir prie pasirengimo vykdyti Lietuvos valstybės sausumos teritorijos karinę apsaugą ir gynybą.

 

Sausumos pajėgų užduotis - rengti karinius vienetus Lietuvos Respublikos sausumos teritorijos ginkluotai gynybai bei dalyvauti tarptautinėse operacijose, siekiant užtikrinti šalies teritorijos vientisumą ir tarptautinių įsipareigojimų vykdymą. Sausumos pajėgas sudaro pajėgų štabas, KASP (štabas ir šėšios rinktinės), Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas" (štabas, trys mechanizuotieji ir vienas artilerijos batalionas), Didžiosios kunigaikštienės Birutės, Karaliaus Mindaugo ir LDK Butigeidžio dragūnų motorizuotieji pėstininkų batalionai, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas bei Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras. Pajėgose tarnauja ir dirba apie 3 500 karių ir civilių bei apie 4 500 karių savanorių.

 

 

Kapitonas Mindaugas Neimontas, Sausumos pajėgų viešųjų ryšių karininkas, mob. tel. 8 640 45 380.
Nuotraukų aut. - kpt. M. Neimontas ir vyr. ltn. J. Matukas.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media