Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione - jaunųjų šaulių stovykla

2013-03-28
image

Kovo 25-27 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione (toliau - štabo batalionas) vyko Lietuvos šaulių sąjungos stovykla. Penkiasdešimt stovykloje dalyvavusių jaunųjų šaulių iš Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios ir Utenos apskrities šaulių 9-osios rinktinių turėjo galimybę tris savo mokyklinių atostogų dienas praleisti Lietuvos kariuomenėje.


Stovykloje jauniesiems šauliams organizuotas Jaunųjų šaulių I pakopos kursas. Kurso programoje - teoriniai ir praktiniai rikiuotės, taktikos, šaudybos ir ginklų, ryšių ir kiti užsiėmimai, kuriuos vedė štabo bataliono kariai instruktoriai. Stovyklos dalyviai taip pat susipažino su štabo bataliono istorija ir veikla, turėjo galimybę susitikti su Specialiųjų operacijų pajėgų kariais, išklausė pranešimą apie šias pajėgas, susipažino su jų turima ginkluote ir technika.


Stovyklos programa jauniesiems šauliams buvo intensyvi: kėlimasis 6 valandą ryto, atliekama rytinė mankšta, visą dieną mokomasi įvairiuose užsiėmimuose patalpose ir lauke, kas vakarą - dalyvavimas valstybės vėliavų nuleidimo ceremonijoje bataliono rikiuotės aikštėje.

 

„Labai norėjau patekti į šiuos kursus ir pajausti tikrą karišką gyvenimą. Nors Šaulių sąjungoje aš dar palyginti naujokas, tačiau esu nusiteikęs labai rimtai dirbti, juk be to neįmanoma ko nors pasiekti“, - mintimis dalinosi jaunasis šaulys Aironas Markovičius iš Ignalinos gimnazijos, ateityje planuojantis stoti į Karo akademiją.

 

„Džiugu matyti, kad jaunieji šauliai rodo ryžtą, iniciatyvą, apsisprendimą daug mokytis ir tobulėti. Labai svarbu, kad šiuose kursuose jaunuoliai ne tik išmoksta įvairių teorinių ir praktinių karybos dalykų, bet ir įgyja didžiulės patirties - iš arti susipažįsta su kariuomene," - sakė Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės vadas Tomas Grabauskas.

 

I pakopos jaunųjų šaulių kursus Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione jau yra baigę 150 jaunųjų šaulių iš Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios ir Utenos apskrities šaulių 9-osios rinktinių.


Lietuvos šaulių sąjunga yra savanoriška, pilietinės savigynos savaveiksmė visuomenės organizacija, stiprinanti valstybės gynybinę galią, ugdanti pilietiškumą ir tautinį sąmoningumą, plėtojanti valstybės gynybos švietėjišką veiklą, teikianti pagalbą policijai bei civilinės saugos ir gelbėjimo sistemos institucijoms.

 

Štabo bataliono pagrindinis uždavinys - būti pasirengus užtikrinti strateginio lygmens vadaviečių funkcionavimą. Bataliono kariai taip pat reprezentuoja Lietuvos valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose.

 

Štabo bataliono informacija

 

kpt. E. Tarozos nuotraukos

 

2016-01-07 00:28

Latesha

What a joy to find such clear thiinnkg. Thanks for posting!
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media