Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Birutės batalione vyko būrių ataskaitinės lauko taktinės pratybos

2013-03-29
image

Kovo 26-28 d. vykdant Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono metų kovinio rengimo planą organizuotos lauko pratybos „Pavasario liūtis“, kurių metu buvo siekiama patikrinti bei įvertinti I-osios motorizuotosios pėstininkų kuopos būrių pasirengimą vykdyti užduotis. Pratybų metu buvo vertinamas būrių gebėjimas vykdyti žygį, gynybą, puolimą, pasalą, atlikti pasiruošimą mūšiui, vykdyti reorganizaciją ir konsolidaciją. Paskelbus įsakymą pratyboms, padaliniai vyko į Gaižiūnų mokomąjį lauką, kur turėjo užimti susitelkimo rajoną ir iš ten vykdyti tolimesnes užduotis.

 

Šiais metais pavasaris liūčių pagailėjo, tačiau nepagailėjo speigo, tad kariams buvo puiki proga dar kartą prisiminti žiemos pratybose įgytus išgyvenimo šalto oro sąlygomis įgūdžius. Kuopos vadas kpt. Linas Rakickas džiaugėsi, kad nepaisant šaltuko naktimis, oras pratyboms pasitaikė geras, kas užtikrino puikias stebėjimo sąlygas kariams vykdant gynybines ir kitas užduotis bei aukštą pratybų dalyvių motyvaciją. Pasak karių, pratybos buvo įdomios ir naudingos. Užduočių intensyvumas ir įvairovė neleido sušalti, kelios paros po atviru dangumi praskriejo nepastebimai greitai.

 

Pratybų baigiamąjį etapą stebėjęs Birutės bataliono vadas plk. ltn. Mantas Paškevičius po pratybų išsakė keletą pastebėjimų, tačiau didžiavosi aukštu karių pasirengimo lygiu, profesionalumu bei lankstumu priimant sprendimus, reaguojant į priešo veiksmus.

 

Šiais metais Didžiosios kunigaikštienės Birutės batalionas turi dar daug uždavinių, atliekant kuriuos teks demonstruoti savo karių pasirengimą vykdyti užduotis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, dirbant išvien su NATO partneriais. Jau gegužės 13 - 24 dienomis bataliono Žvalgybos būrio skyrius dalyvaus pratybose Estijoje „Pavasario audra“ (angl. „Spring Storm“), birželio mėnesį pratybose Latvijoje „Kardo kirtis 2013“ (angl. „Saber Strike 2013“), kuriose dalyvaus atstovai iš visų Baltijos šalių, Jungtinės Karalystės bei Jungtinių Amerikos Valstijų. Rugsėjo mėnesį laukia bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos pratybos Ukrainoje „Klevo skliautas" (angl. „Maple Arch“).

 

Informacija ir nuotraukos l. e. BMPB S-5 skyriaus viršininko pareigas vyr. ltn. Donato Suchockio.

 

2016-01-07 00:18

Kamryn

What a great reuocrse this text is.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media