Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Alytuje į tarptautinę misiją Afganistane iškilmingai išlydėti Lietuvos kariai

2012-04-25
image

Vaizdo medžiaga 

Fotogalerija 

Balandžio 25 d. Alytuje, prie Laisvės angelo paminklo, vyko iškilminga į misiją Afganistane išvykstančių Lietuvos karių išlydėtuvių ceremonija. Nuo gegužės vidurio tarnybą NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. ISAF) operacijoje pradės Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės penkioliktosios Lietuvos karių pamainos (PAG-15), prie Goro provincijos policijos pareigūnų gebėjimų didinimo prisidėsiančios Policijos patarėjų grupės (PPG-1), Afganistano kariškiams patarsiančios Karinių patarėjų grupės (KPG-1), taip pat ISAF Vakarų regiono vadavietės štabe ir ISAF jungtinėje vadavietėje tarnausiantys kariai.


Karių išlydėjimo ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos viceministras Mykolas Juozapavičius, Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas, užsienio šalių ambasadoriai ir gynybos atašė, Karinių oro pajėgų vadas generolas majoras Edvardas Mažeikis, Pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius brigados generolas Almantas Leika, Lietuvos kariuomenės ir Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" vadovybė, Lietuvos karinių pajėgų dalinių vadai, kariai, Alytaus miesto ir rajono administracijos vadovai, karių artimieji.


Ceremonija Alytuje prasidėjo šv. Mišiomis Šv. Kazimiero bažnyčioje, vėliau prie Laisvės angelo paminklo vyko iškilminga ceremonija.

"Esate savo amato profesionalai, kuriais Ministerijos, Lietuvos kariuomenės vadovybės, bei kiekvienas Lietuvos pilietis gali didžiuotis. Ne vieną kartą esame girdėję pagiriamą žodį iš tarptautinių partnerių apie Jūsų pasiryžimą tarnybai, atsakingumą ir nepriekaištingą užduočių atlikimą. Jūsų misija Afganistane - solidus ir rimtas jūsų tarnybos etapas", - į karius ceremonijos metu kreipėsi krašto apsaugos viceministras Mykolas Juozapavičius.

„Svarbu suprasti, kad Lietuva vykdydama misiją Afganistane solidarizuojasi su NATO partneriais ir padeda įgyvendinti bendrus tikslus, kas tuo pačiu leidžia užtikrinti ir didesnį pačios Lietuvos ir regiono saugumą", - PAG-15 kariams ir visiems susirinkusiems kalbėjo Sausumos pajėgų vadas gen. mjr. J. V. Žukas ir kartu pažymėjo, kad šiuo metu yra užsitarnautas labai geras Lietuvos karių įvaizdis Afganistano Islamo Respublikoje, todėl labai svarbu ateityje šio įvaizdžio nesugriauti, tačiau savo veiksmais ir poelgiais jį palaikyti bei dar labiau sustiprinti. SP vadas taip pat padėkojo Japonijos, JAV, Gruzijos ir Ukrainos kariams ir civiliams už jų svarbų indėlį šioje misijoje bei palinkėjo visiems sveikiems sugrįžti namo.


Ceremonijos metu buvo pagerbti kariai, žuvę tarptautinėse operacijose ir visi žuvę už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Vėliau buvo išneštos gėlės, kurios padėtos prie Afganistane žuvusio kario seržanto Arūno Jarmalavičiaus kapo.

„Simboliška, jog 1991 m. Laisvės angelo paminklas sugrįžo į Alytų, kuomet lapkričio 23 d. buvo iškilmingai atidengtas sveikindamas karius su Lietuvos kariuomenės diena. Paminklas buvo skirtas žuvusiems už valstybės laisvę ir nepriklausomybę atminti ir simbolizuoja mūsų tautos siekį gyventi laisvai ir nepriklausomai. Šiandien Laisvės angelas išlydi taikdarius į tarptautinę misiją linkėdamas visuomet ir visur garbingai atlikti pareigą, o lietuvių tautą kviesdamas budėti tėvynės sargyboje", - teigė PAG-15 vadas pulkininkas leitenantas Artūras Radvilas.


Naujoji Lietuvos karių pamaina PAG-15 suformuota Sausumos pajėgų Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono pagrindu. Pamainai, kurioje tarnaus apie 150 Lietuvos karių, vadovaus plk. ltn. A. Radvilas.


Į Afganistaną Birutės bataliono kariai vyksta antrą kartą. Šio dalinio kovinė vėliava Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane plevėsavo 2008 metais.


Į misiją Afganistane išvykstančioje PPG-1 (anksčiau vadintoje Policijos operacinėje mokymo ir sąveikos grupė) - 20 narių: 12 JAV karių ir aštuoni lietuviai - Karo policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Jai vadovaus majoras Darius Bartasevičius. Ši grupė kartu su Goro provincijos atkūrimo grupės sudėtyje veiksiančia Karinių patarėjų grupe (KPG-1, buvusi PAG Mokymo grupė)) Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms atliks patariamąją funkciją, siekiant gerinti vietos kariuomenės ir policijos gebėjimus perimant atsakomybę už saugumą Goro provincijoje.


Goro provincijoje veikiantys Lietuvos kariniai junginiai yra pertvarkomi atsižvelgiant į tai, kad nuo 2011 m. pabaigos yra keičiamas ISAF operacijos pobūdis ir pajėgos Afganistane pereina iš mokomosios į patariamąją funkciją Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms.


PAG-15 viešųjų ryšių karininkas vyresnysis leitenantas Jurgis Norvaiša

Nuotraukų autorius - Žydrūnas Sinkevičius

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media