Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre vyko Sprogdinimo darbų kursas

2012-03-30
image

Kovo 12-30 dienomis Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (toliau - Mokymo centras) vyko Sprogdinimo darbų kursas, kurio metu kariai įgijo teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, kurių reikia vykdant sprogdinimo darbus. Kariams, sėkmingai išlaikiusiems baigiamąjį egzaminą, buvo išduoti kurso baigimo pažymėjimai. Tai viena iš karo inžinerijos rengimo etapo dalių, kurias baigus suteikiama teisė savarankiškai atlikti sprogdinimo darbus, naudojant kovines sprogstamąsias medžiagas ir priemones.

Sprogdinimo darbų kursą baigė 13 karių iš Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono, Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono ir Specialiųjų operacijų pajėgų. Šie kurse dalyvavę kariai nėra naujokai dalyvaujant sprogdinimo darbuose, tačiau iki kurso baigimo galėjo vykdyti šiuos darbus tik prižiūrint šios srities specialistams.

Sprogdinimo darbų kursą vedė Mokymo centro Karo inžinerijos kursų ekspertai, kuriems talkino instruktoriai iš Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono. Kurso instruktoriai labai patyrę, jau daugiau kaip 15 metų vykdantys sprogstamųjų užtaisų neutralizavimo darbus, dalyvavę išminavimo darbuose misijos Afganistane metu.

„Šiame kurse kariams buvo suteiktos bazinės žinios apie sprogstamąsias medžiagas, jų savybes, saugos taisykles, atliekant sprogdinimo darbus, sprogdinimo būdus, kariai buvo mokomi parengti sprogdinimo darbų planą, apskaičiuoti sprogstamų užtaisų masę, gaminti ir tvirtinti užtaisus prie įvairių konstrukcijų. Kurso metu kariai buvo mokomi sprogdinimo darbų metu naudoti įvairias šiuolaikines priemones, palengvinančias sprogstamųjų užtaisų paruošimą, be šių priemonių kariai buvo supažindinti kaip iš parankinių priemonių (popierius, batų raišteliai, polietileno maišeliai) paruošti sprogstamuosius užtaisus sprogdinimui", - sakė kurso instruktorius vyr. srž. Romanas Kravčenko.

Kaip minėjo kurso dalyviai vyr. eil. Aurimas Riuka ir gr. Erikas Norkus, jiems labai pasisekė, nes šiame kurse praktiškai išbandė švedišką kelio ardymo komplektą, kurio pagalba galėjo per gana trumpą laiko tarpą su nedideliais resursais išsprogdinti gruntą taip, kad 40 metrų kelio ruožas technikai tapo praktiškai neįveikiamas. Kursą baigę kariai itin vertino instruktorių išsakytas pastabas ir patarimus, kurių nėra jokiame vadovėlyje.

Didžiąją kurso dalį sudarė praktinės sprogdinimo darbų pratybos lauke, kurios vyko Gaižiūnų poligono sprogdinimo darbų aikštelėje. Kurso metu kariai kurse parengė ir pristatė instruktoriams sprogdinimo planus su detaliomis schemomis, paskaičiavimais ir praktiškai atliko grunto, medžio, betono ir gelžbetonio konstrukcijų susprodinimą ugniniu ir elektriniu būdais.

Tekstas ir nuotraukos kpt. Tomo Ilonio

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media