Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Po 62 metų pertraukos Vilniaus savanoriai išleido Laisvės kovų dalyvių laikraštį

2012-03-29
image

Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Didžiosios kovos apygardos 8 rinktinės karių iniciatyva atgaivintas pokario metu Laisvės kovų dalyvių leistas laikraštis „Žalia giria". Šeštasis šio leidinio numeris išleistas kaip mėnraščio „Savanorio" priedas.

„Viliamės, kad pirmasis žingsnis, atstatant tiltą tarp Lietuvos laisvę gynusių savanorių partizanų ir šiandienos savanorių",- sako KASP Didžiosios Kovos apygardos štabe tarnaujantis „Žalios girios" redaktorius štabo seržantas Audrius Vareikis.

Pasak kario, priešintis okupantams raginantis leidinys pradėtas leisti 1945 metais ir pasirodydavo nereguliariai. Žinoma, kad buvo išleisti 5 numeriai.


Idėja kurti laikraštį rinktinės kariams gimė Genocido ir rezistencijos muziejuje vartant paskutinį „Žalios girios" numerį. Po 62 metų pasirodė 6-asis „Žalios girios" numeris.

Atkurtame leidinyje laisvės kovų dalyvis dimisijos kapitonas Augustinas Švenčionis dalijasi prisiminimai apie savo kovos laikmetį, atsargos majoras Albertas Daugirdas skaitytoją savo straipsniu kviečia diskutuoti ar tikrai „Vienas kovos lauke - ne karys?", kitoje medžiagoje pristatoma Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus veikla, o šiandien tarnaujantys kariai rašo apie šių dienų aktualijas - nuo vėlukų įteikimo kuopoms iki pasirengimą tarptautinei misijai Afganistane.

KASP Didžiosios kovos apygardos kariai planuoja kasmet rengti „Žalią girią".

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media