Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pirmą kartą jūrinių operacijų pratyboms Klaipėdoje naudotas kompiuterinis taktikos treniruoklis patenkino lūkesčius

2012-03-30
image

Kovo 19-30 d. Karinių jūrų pajėgų kariai, naudodami Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro kompiuterinį konfliktų ir taktikos treniruoklį (angl. Joint Conflict and Tactical Simulation, JCATS), Karo laivų flotilėje, Klaipėdoje tobulino flotilės štabo personalo įgūdžius planuoti ir vykdyti karinių laivų operacijas jūroje. Tai buvo pirmas kartas, kai kompiuterinis taktikos treniruoklis JCATS buvo naudojamas pratyboms pagal „jūrinį" scenarijų.

Šiomis virtualiomis pratybomis taip pat buvo siekiama patikrinti gegužės mėnesio pradžioje įvyksiančių pratybų jūroje „Baltijos tvirtovė 2012" scenarijų, nustatyti galimas pratybų planavimo ir pratybų scenarijaus spragas.

Anot pratybų organizatorių, šio tipo pratybos pasiteisino ir ateityje bus siekiama tokias pratybas Karinėse jūrų pajėgose organizuoti kasmet.

Šias pratybas organizavo Karinių jūrų pajėgų N7 kovinio rengimo skyrius. Pratybose dalyvavo KJP Karo laivų flotilės štabo ir laivų karininkai. Techninį kompiuterinio taktikos treniruoklio JCATS palaikymą vykdė Kovinio rengimo centro specialistai.

2005 metais JAV ir Lietuva susitarė dėl kompiuterinio operacijų imitavimo treniruoklio JCATS įrengimo Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre.

JCATS kompiuterinis treniruoklis yra ypač efektyvi visų lygių vadų ir štabų kovinio rengimo priemonė. Šios sistemos pagalba galima planuoti ir vykdyti įvairias civilines ir karines operacijas. JCATS sudaro galimybes sukurti skirtingus karinę operaciją įtakojančius veiksnius (vietovės ypatumus, oro sąlygas, žmogiškuosius veiksnius, intensyvią stresinę aplinką, judėjimo greičius, ginklų poveikius), į kuriuos atsižvelgdami, vadai ir štabai mokosi priimti sprendimus ir juos įgyvendinti. Operacijų imitavimo sistema leidžia per trumpesnį laiką ir ekonomiškai efektyviau vykdyti kovinį rengimą Lietuvos kariuomenėje.


Asmuo ryšiams: Karinių jūrų pajėgų atstovas civilių ir karių bendradarbiavimui kapitonas leitenantas Antanas Brencius, tel. 8 46 391 207, mob. 8 698 18 196

Kpt. ltn. Antano Brenciaus nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media