Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Misijai Afganistane besirengiantys PAG-15 kariai: sėkmė mėgsta treniruotes ir sunkų darbą

2012-03-29
image

Kovo 26 - balandžio 1 d. misijai Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje besiruošianti penkioliktoji Lietuvos karių pamaina (PAG-15) dalyvauja lauko taktinėse pratybose „Final step", kurios vyksta Kazlų Rūdos poligone (Marijampolės r.). Šių pratybų tikslas - gerinti operacijų valdymą tobulinant sąveiką tarp valdymo grupės, štabo, taktinių operacijų centro bei padalinių, pasiruošti tinkamai veikti įvairiose situacijose misijos rajone.

Per pratybas tikrinama, kaip kariai yra pasiruošę vykdyti patruliavimo ir eskortavimo veiksmus, evakuoti sužeistuosius, koordinuoti darbą su vietos vyriausybinėmis bei nevyriausybinėmis organizacijomis, administracijos bei valdžios atstovais. Taip pat reaguoti į kritines situacijas, tokias kaip pvz., gyventojų riaušės, išpuoliai naudojant sprogstamuosius užtaisus keliuose, stovyklos apšaudymas.

Pratybose dalyvaujantis Išminavimo skyriaus vado pavaduotojas, karininkas iš Ukrainos plk. ltn. Ihoris Mamatovas sako, kad svarbiausia kariui - spartietiška dvasia. „Man tai reiškia, kad esu pasirengęs vykdyti bet kokias užduotis pačiomis sudėtingiausiomis sąlygomis. Fizinis ir psichologinis pasirengimas, operacinės aplinkos suvokimas, gyvenimas su kitais kariais vienoje aplinkoje bei kariška tvarka leidžia jaustis užtikrintai, pasitikėti savimi, o visa tai reiškia ir gerai vykdyti užduotis".

„Sėkmė mėgsta treniruotes ir sunkų darbą. Karys gali jaustis užtikrintai tik tada, kai vykdydamas užduotį padarė viską, kas nuo jo priklausė. Mūsų grupė nuolat išlaiko aukštą kovinę parengtį, bendradarbiauja su kitais padaliniais bei štabu", -  pabrėžė Mokymo grupės vadas mjr. Albertas Žagunis. 

PAG-15 personalo pasirengimas dalyvauti tarptautinėje misijoje bus įvertintas balandžio 2-6 d. vyksiančių baigiamųjų lauko taktinių pratybų metu.

Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės penkioliktoji Lietuvos karių pamaina, kuri suformuota daugiausia iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių, misiją Afganistane pradės pavasarį. Pamainai ir visam Goro provincijos atkūrimo grupės kariniam kontingentui vadovaus šio bataliono vadas pulkininkas leitenantas Artūras Radvilas. Tai bus jau antroji PAG Lietuvos karių pamaina, kurios pagrindą sudarys Birutės bataliono kariai - dalinio kovinė vėliava Afganistane plevėsavo 2008 m.

Afganistano Goro provincijoje veikianti Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė (PAG) - bendra civilių ir karių misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri savo veiklą pradėjo 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis - padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

Šių metų sausio 4 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane paskelbus atsakomybės už Čagčarano miestą ir jo rajono saugumo perdavimo vietos valdžiai pradžią, nuosekliai didinama vietos saugumo pajėgų - kariuomenės ir policijos - atsakomybė už savo šalies saugumą. Čagčarane veikiančios Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės pagrindinė užduotis bus rengti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai. Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.
 
PAG-15 viešųjų ryšių karininkas vyresnysis leitenantas Jurgis Norvaiša. Nuotraukų aut. - vyr. ltn. Jurgis Norvaiša vyr. ltn. Andrius Česnauskas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media