Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos įstojimo į NATO 8-ųjų metinių minėjimas Karinių oro pajėgų štabe

2012-03-29
image

Lietuvos Karinių oro pajėgų štabe, Kaune, kovo 29 d. vyko Lietuvos Respublikos, NATO ir Karinių oro pajėgų vėliavų pakėlimo ceremonija, skirta paminėti Lietuvos Respublikos įstojimo į NATO 8-ąsias metines.


„Nuo įstojimo į NATO, prieš 8-erius metus, mes visi tapome NATO pajėgų kariais, mūsų bazės ir daliniai tapo NATO bazėmis ir daliniais. Mes labai stengėmės, kad įstotume į NATO ir taptume lygiaverčiais sąjungininkais su kitomis NATO aljanso valstybėmis, mes tai pasiekėme ir galime savimi didžiuotis" ceremonijos metu sakė KOP vadas generolas majoras Edvardas Mažeikis.


Vėliavų pakėlimo ceremonijoje Lietuvos Respublikos, NATO ir Karinių oro pajėgų himnus grojo Karinių oro pajėgų Orkestras. Minėjimas buvo puiki proga prisiminti nueitą kelią nuo partnerystės su Aljanso šalimis narėmis iki tapimo lygiavertėmis sąjungininkėmis.


Lietuva NATO nare tapo 2004 m. kovo 29 d., Vašingtone (JAV) deponavus Šiaurės Atlanto sutarties ratifikavimo raštus. Nuo pirmos įstojimo į Aljansą dienos, Baltijos šalių oro erdvę pradėjo saugoti NATO sąjungininkų oro policijos misija, kurios metu rotacijos būdu valstybės siunčia savo orlaivius saugoti Baltijos šalių oro erdvę. Šiuo metu Baltijos šalių oro policijos misiją vykdo Vokietijos KOP kariai.


KOP informacija
Nuotraukos vyr. ltn. Andrius Mika

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media