Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karo akademijoje vyko optinių prietaisų techninės priežiūros kursai

2012-03-30
image

Kovo 26-30 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje pirmą kartą vyko optinių prietaisų priežiūros kursai, kuriuos organizavo Logistikos valdyba bendradarbiaudama su JAV ambasada, pagal Tarptautinių karinių mokymų (angl. International Military Education and Training, IMET) programą.

Kursų tikslas suteikti Lietuvos kariams įgūdžių bei žinių kaip dirbti su naktinio matymo prietaisais, holografine įranga - taikikliais ir didintuvais. Kursų metu kariai išmoko atlikti operacijas, testus, diagnostikos bei remonto procedūras su aukščiau minėtais naktinio matymo prietaisais bei holografine įranga.

Kursuose dalyvavo 20 karių iš Krašto apsaugos ministerijos, Logistikos valdybos, Sausumos ir Specialiųjų operacijų pajėgų bei 2 kariai iš Estijos.

„Kursai yra labai reikalingi kariams, kurie naudoja naktinio matymo prietaisus bei holografinę įrangą, kitaip dar vadinamą taikikliais, nes jų metu kariai išmoko kaip reikia prižiūrėti, suremontuoti ir užtikrinti prietaisų veikimą", - kalbėjo vienas iš kursų organizatorių, Logistikos valdybos Individualaus rengimo skyriaus viršininkas majoras Modestas Juška.

Įteikiant kursų sertifikatus, Logistikos valdybos Štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Vidas Zabiela, padėkojo JAV ambasados atstovams už naudingus kursus ir išreiškė viltį ateityje pratęsti šį bendradarbiavimą, organizuojant panašius kursus.

Šios priemonės taip pat plačiai naudojamos misijoje Afganistane. Už šių prietaisų priežiūrą ir remontą ateityje bus atsakinga Depų tarnyba, kurioje jau yra dalis priežiūros bei remonto įrangos.

Logistikos valdybos informacija ir nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media