Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Misijai Afganistane besirengiančios Lietuvos karių pamainos vadas: „Mūsų tikslas - tobulinti misijoje dalyvausiančio personalo įgūdžius

2012-02-28
image

Vasario 27- kovo 2 dienomis Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje (Vilniaus r.) vyksta vertinamieji štabų mokymai „PAG-15 iššūkis". Jų metu yra treniruojamas ir vertinamas misijai Afganistane besirengiančios Lietuvos vadovaujamos penkioliktosios Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-15) štabo gebėjimas planuoti ir valdyti operacijas misijos rajone.

Pratybose naudojant modernų kompiuterinį konfliktų ir taktinių situacijų simuliatorių imituojamos įvairios tikrąją situaciją karinėse operacijose atitinkančios užduotys: padalinių judėjimas vietovėje, apšaudymai, sužeistųjų evakuacija, logistinis aprūpinimas, vietinių gyventojų demonstracijos, sprogstamųjų užtaisų sprogimai ir kitos situacijos.

„Šios pratybos yra PAG tęstinio mokymo dalis, o jų metu sudarytos prielaidos ir štabo priimti sprendimai bus įgyvendinti realiame mokymų lauke baigiamųjų taktinių pratybų metu. Misijai besirengiantys kariai turi galimybę planuoti ir atlikti veiksmus artimus operacinei aplinkai ir pasitikrinti savo pasirengimo lygį. Šiomis pratybomis siekiame ne tik įvertinti PAG štabo gebėjimus, bet ir pasidalinti sukaupta patirtimi, kartu analizuoti esamą situaciją misijos rajone", - sakė pratybų organizavimo grupės vadovas brigados „Geležinis Vilkas" štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Alvydas Šiuparis.

Pratybų metu yra tobulinami ir tikrinami PAG-15 štabo karių valdymo ir vadovavimo įgūdžiai taikos palaikymo operacijų metu, kaip bendradarbiaujama ir dalijamasi informacija su aukštesniu štabu ir padaliniais. Taip pat yra stebima, kaip reaguojama į operacijos metu susidariusias situacijas, vertinamas sprendimų priėmimas, planavimas, štabo skyrių bendradarbiavimas ir padalinių veiksmų koordinavimas, sąveika su civiline aplinka, raportų siuntimas, bendradarbiavimas su vietos administracijos ir skirtingų organizacijų atstovais, gebėjimas bendrauti su menamais vietos gyventojais.

Pasak PAG-15 vado pulkininko leitenanto Artūro Radvilo, svarbu visų funkcinių sričių specialistams tinkamai pasirengti įvairioms užduotims bei galimiems iššūkiams, su kuriais gali tekti susidurti operacijos rajone.

„Mūsų tikslas - tobulinti misijoje dalyvausiančio personalo įgūdžius, įgyti naujos patirties bei pasisemti žinių iš kolegų, kurie jau turi tarnybos Afganistane patirties. Suprasti misijos sudėtingumą, jai įvykdyti keliamus reikalavimus bei identifikuoti tobulintinus veiksmus ir procedūras mums leidžia pratybų metu sukuriama artima Afganistanui aplinka", - sakė plk. ltn. A. Radvilas, Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono vadas.


Pratybas „PAG-15 iššūkis" organizuoja Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" vadovybės štabas, o pratybose dalyvaujančių karių pasirengimą vertina neseniai iš misijos Afganistane grįžusios PAG-13 karių pagrindu sudaryta vertintojų grupė. Dauguma pratybų organizatorių ir vertintojų jau yra tarnavę Lietuvos vadovaujamoje misijoje Afganistane bei įgiję patirties ir įgūdžių, reikalingų tokioms pratyboms.

Balandžio pradžioje PAG-15 kariai persikels į netoli Kazlų Rūdos (Marijampolės r.) esantį karinį poligoną, kur dalyvaus galutiniame pasirengimo misijai etape - vertinamosiose lauko taktinėse pratybose. Artėjančios pratybos bus surengtos realioje vietovėje, kur visos situacijos - padalinių judėjimas, taktiniai veiksmai, bendravimas su vietiniais, logistinis aprūpinimas, kt. - bus panašios į tas, kurias kariai vykdys per misiją.

PAG-15 suformuota Sausumos pajėgų Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių pagrindu. Į pusės metų misiją Afganistano Goro provincijoje ši Lietuvos karių pamaina užbaigusi pusės metų pasiruošimą išvyks gegužę. Birutės bataliono kariai į misiją Afganistane vyksta antrą kartą. Šio dalinio kovinė vėliava Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane plevėsavo 2008 metais.

Afganistano Goro provincijoje veikianti Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė - bendra civilių ir karių misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis, kuri savo veiklą pradėjo 2005 metų vasarą. Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

Šių metų pradžioje Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane paskelbus atsakomybės už Čagčarano miesto ir jo rajono saugumą perdavimo vietos valdžiai pradžią, nuosekliai didinamas vietos saugumo pajėgų - kariuomenės ir policijos - pasirengimas perimti atsakomybę. Todėl pradėjus atsakomybės perdavimo procesą ir keičiant misijos pobūdį, Čagčarane veikiančios Lietuvos vadovaujamos PAG pagrindinė užduotis - rengti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

Šiuo metu Afganistane tarnauja PAG keturioliktoji Lietuvos karių pamaina, kurios daugumą sudaro KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai.

Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" atstovas spaudai kapitonas Ainaras Jonaitis. Mob. tel. 8 614 35693; el. paštas [email protected]

Vyr. ltn. G. Ciunio nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media