Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai dalyvavo serialo „Pavogta laimė-2

2012-02-27
image

Vasario 24 d. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai Vilniuje dalyvavo televizijos serialo „Pavogta laimė-2" filmavime, kuriame suvaidino imitacinės bombos nukenksminimą.

Filmuotis seriale du karius buvo pavesta atrinkti Sprogmenų neutralizavimo kuopos kariams. Po ilgų ginčų ir diskusijų kariai su vadu nusprendė skirti grandinį Nerijų Valionį ir standartinių sprogmenų neutralizavimo vyriausiąjį specialistą srž. Eugenijų Kupčiūną.

Nuvykę į filmavo aikštelę kariai serialo kūrėjams pateikė savo pasiūlymų, kaip filmuoti, kad epizodas su imitacinės bombos nukenksminimu atrodytų realiau ir labiau patrauktų žiūrovų dėmesį. Kariai nusifilmavo dviejuose epizoduose.

Kaip po filmavimo pasakojo kariai, trys filmavimo valandos pralėkė greitai, jiems tai buvo įdomi patirtis. Jie taip pat neslėpė, kad serialo kūrėjai buvo maloniai nustebinti karių profesionalumu ir iniciatyva.

***

Išminuotojas - karys, turintis specialų išsilavinimą ir vykdantis sprogmenų neutralizavimą.
Standartinų sprogmenų neutralizavimas - procesas, kurio metu visiškai pašalinamas sprogmens pavojus aplinkai ir žmonėms.

Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas yra sudėtinė Lietuvos kariuomenės dalis. Jo Sprogmenų neutralizavimo kuopos Sprogmenų neutralizavimo skyriai paskirstyti po visą Lietuvos teritoriją - Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Alytuje, Klaipėdoje ir Tauragėje. Jų paskirtis - užtikrinti tinkamą rastų sprogmenų sunaikinimą ir nesprogusių šaudmenų pašalinimą Lietuvos teritorijoje.

Lietuvoje nuolat randama nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų likusių nesprogusių sprogmenų. Sprogmenimis yra užteršti ir buvę sovietinės kariuomenės poligonai. Kariuomenės išminuotojų duomenimis, nuo 1994 m. dėl neatsakingo elgesio su rastais sprogmenimis Lietuvoje žuvo ar buvo sužalota apie dešimt žmonių.

Kariuomenės išminuotojai ragina gyventojus radus sprogmenį elgtis atsakingai - jo nejudinti, neliesti ir jokiu būdu neardyti. Radę į sprogmenį panašų daiktą, gyventojai prašomi vietą pažymėti, įspėti aplinkinius ir paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 bei pranešti tikslią sprogmens radimo vietą. Operatyviai atvykę kariai išminuotojai sprogmenį saugiai išsiveš arba sunaikins vietoje.

kpt. Egidijus Taroza Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono viešųjų ryšių karininkas mob. tel. 8 610 39674.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media