Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2011 - 06) naujienų archyvas

Tarptautinės pratybos „Gintarinė viltis 2011“ valdomos pažangiomis kompiuterinėmis sistemomis
2011-06-17
img

Birželio 13-23 d. Lietuvoje vykstančios tarptautinės pratybos „Gintarinė viltis 2011", kuriose dalyvauja kariai iš devynių NATO ir partnerių šalių, - puiki proga tarptautinėje aplinkoje išbandyti Lietuvos kariuomenėje naudojamas informacines technologijas. Šių metų pratybos yra pirmosios iš „Gintarinės vilties" serijos pratybų, kuriose naudojamos kompiuterinės operacijų valdymo sistemos: konfliktų ir taktikos imitavimo sistema (angl. Joint Conflict and Tactical Simulation, JCATS) ir universalus pratybų valdymo modulis (angl. Joint Exercise Management Module, JEMM).

null
Pabradės poligone Lietuvos ir užsienio karius aplankys krepšininkas Linas Kleiza ir galiūnas Žydrūnas Savickas
2011-06-17
img

Birželio 18 d., pasibaigus Pabradės poligone vykstančių tarptautinių pratybų „Gintarinė viltis 2011" pirmajam etapui, Lietuvos ir pratybose dalyvaujančių užsienio šalių kariams bus organizuota sporto diena. Dieną kariai pradės čia pat - Pabradės poligone - dalyvaudami šv. mišiose, vėliau kariai iš Lietuvos, Kanados, Estijos, Suomijos, Gruzijos, Latvijos, Norvegijos, Lenkijos ir JAV susirungs kliūčių ruožo ir virvės traukimo rungtyse, žais mini futbolą bei gatvės krepšinį. Sporto dienos renginiuose apsilankys ir vienas garsiausių Lietuvos krepšininkų Linas Kleiza bei stipriausiu pasaulio žmogumi laikomas Žydrūnas Savickas.

null
Lietuvos karo medikai pratybose „Gintarinė viltis 2011“ mokosi gelbėti mūšyje nukentėjusius karius
2011-06-17
img

Birželio 14-17 d. Pabradės poligone JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai Lietuvos kariuomenės medikams vedė kursą kaip gelbėti sužeistuosius mūšio lauke (angl. Tactical Combat Casualty Care Course). Šis kursas vyksta tarptautinių pratybų „Gintarinė viltis 2011" metu.

null
Karo policijos štabe lankėsi krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė
2011-06-17
img

Birželio 15 d. Karo policijos štabe Vilniuje lankėsi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė. Vizito metu laikinai Karo policijos vado pareigas einantis majoras Vidmantas Zilakauskas ministrei  pristatė Karo policijos funkcijas ir veiklą, aptarė aktualius tarnybos klausimus. Pokalbio metu daug dėmesys buvo skirta Karo policijos personalo klausimams.

null
Suomijos šauktinių egzaminas Pabradės poligone
2011-06-17
img

 

Vaizdo galerija

Birželio 13-23 d. Lietuvoje vykstančios tarptautinės pratybos „Gintarinė viltis 2011" Suomijos kariams - paskutinis tarnybos egzaminas. Dauguma pratybose dalyvaujančių suomių - šauktiniai, kurie liepos mėnesį baigs tarnybą ir taps rezervo kariais. Suomijoje vaikinams tarnyba privaloma, merginos į kariuomenę ateina tik savanoriškai. Šiose pratybose dalyvauja dvi karo prievolininkės.

null
Išsipildę lūkesčiai: karinių oro pajėgų diena
2011-06-17
img

Iš nebūties savo istorijoje jau kėlėmės ne vieną kartą. O juk prisikėlusieji įgyja amžinų savo tvarumo galių, anot rašytojo Marcelijaus Martinaičio. Taip ir su lietuviška aviacija, o ypatingai - karo aviacija. Štai jau devynioliktoji vasara, kuomet dangaus žydrynė pasipuošė lietuvišku Vyties Kryžiumi, atskraidintu, tiek tos, kad ir nemūsišku transportiniu-keleiviniu lėktuvu An-2, tuokart pilotuojamu vyresniųjų leitenantų Tado Juozapavičiaus ir Kazimiero Šalčiaus. Ir jau antrą kart, kai atkurta Lietuvos karo aviacija. Tik vėliau, kuomet kariška aviacija virto į Lietuvos kariuomenės Karines oro pajėgas, majoras Tadas Juozapavičius, prasitars, tą dieną jautęs didžiulį pasididžiavimą ir atsakomybę, matant baltuosius Vyčio Kryžius virš ką tik, ką tik ir vėl besiformuojančios jaunosios Lietuvos. Ir tai vėl naujas iššūkis ir atsakomybė pirmiausiai prieš save ir prieš šalį, kurią pasiryžo pirmieji karo lakūnai tarnauti besiformuojančiose karinėse struktūrose.

null
Lietuvos karo medikai neatsilieka nuo NATO reikalavimų
2011-06-16
img

Lietuvos kariuomenės Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karių sveikatos priežiūros sektoriaus viršininkas pulkininkas leitenantas Raimundas Blavieščiūnas birželio 6-10 d. dalyvavo Budapešte (Vengrijoje) NATO Karinės medicinos tarnybų vadovų komiteto (COMEDS) posėdyje.

null
Moterys užima svarbią vietą tarptautinėse pratybose „Gintarinė viltis 2011
2011-06-16
img

Didžiausiose šiais metais tarptautinėse pratybose Lietuvoje „Gintarinė viltis 2011" apie 7 procentus dalyvių sudaro moterys. Moterų vaidmuo jose vienodai svarbus, kaip ir vyrų. Moterys čia vykdo pareigas įvairiose pratybų srityse - nuo pratybų aprūpinimo, scenarijaus kūrimo, karių apmokymo, įvairių pareigų pratybų štabe ar imitavimo grupėje iki operacijų vykdymo daugianacionalinių batalionų sudėtyse bei pratybų dalyvių vertinimo.

null
Pratybose „Gintarinė viltis
2011-06-16
img

Birželio 16 d. tarptautinėse pratybose „Gintarinė viltis“ Pabradės poligone lankėsi Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius. Kariuomenės vadas bendravo su pratybose dalyvaujančiais kariais, domėjosi jų vykdoma veikla, sunkumais ir pasiekimais.

null
Karinių jūrų pajėgų kariai pagerbė tarpukario Lietuvos brg. gen. V. Nagevičiaus atminimą
2011-06-16
img

Birželio 16 d. Kretingos kapinėse vyko tarpukario Lietuvos kariuomenės brigados generolo Vlado Nagevičius pagerbimo ceremonija. Šiemet yra minimos 130-osios brg. gen. V. Nagevičiaus, Lietuvos kariuomenės ir jos tradicijų kūrėjo, gimimo metinės.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media