Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2011 - 06) naujienų archyvas

Pratybose „Gintarinė viltis 11“ patyręs traumą karys linki visiems linksmų Joninių
2011-06-23

Pratybų „Gintarinė viltis 2011“ Baltijos jūroje metu prieš savaitę buvo susižeidęs karys. Iš Klaipėdos universitetinės ligoninės jis buvo išleistas jau šios savaitės pradžioje – pirmadienį – ir šiuo metu ambulatoriškai gydosi namuose.

 

„Jaučiuosi gerai. Susiūta žaizda sparčiai gyja. O šį savaitgalį jau ruošiuosi švęsti Jonines. Pratybų „Gintarinės viltis" dalyviams linkiu smagios pratybų pabaigos, gerai pailsėti ir švęsti artėjančias Jonines. To paties linkiu visiems Lietuvos kariams", - telefonu sakė karys.

null
Ministerijos ir tarptautinių pratybų ,,Gintarinė viltis 2011“ vadovybė Klaipėdoje stebėjo jungtinę operaciją
2011-06-22
img

Vaizdo medžiaga

Birželio 21 d. krašto apsaugos viceministrė Indrė Pociūtė-Levickienė, tarptautinių pratybų „Gintarinė viltis 2011" karinė vadovybė ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas lankėsi Klaipėdoje, stebėjo ir vertino, kaip šiose pratybose dalyvauja Jūrinio, Specialiųjų operacijų ir Oro pajėgų komponentai. Kairių poligone svečiai stebėjo Specialiųjų operacijų ir Oro pajėgų karių pasirodymą.

null
Įvertintas Jūrinio komponento dalyvavimą pratybose „Gintarinė viltis 2011“
2011-06-22
img

Birželio 21 d. krašto apsaugos viceministrė Indrė Pociūtė-Levickienė ir tarptautinių pratybų „Gintarinė viltis 2011" karinė vadovybė apsilankė pratybų Jūrinio komponento štabe Klaipėdoje, vertino šio komponento indėlį pratybose.  

 

null
Specialiųjų operacijų pajėgų eskadrono kariai pratybose „Gintarinė viltis 2011“ dalyvauja pirmą kartą
2011-06-22
img

Nuo birželio 13 d. tarptautinėse pratybose „Gintarinė viltis 2011" dalyvauja daugiau kaip 2 tūkst. karių ir civilių iš devynių valstybių: septynių NATO šalių narių - Estijos, JAV, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos ir Norvegijos ir dviejų NATO Partnerystės taikos labui programoje (angl. Partnership for Peace) dalyvaujančių šalių NATO partnerių - Gruzijos ir Suomijos. Pratybas stebi atstovai iš Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Kazachstano, Moldovos ir Ukrainos karinių pajėgų.

null
Tarptautines pratybas „Gintarinė viltis 2011“ Pabradės poligone stebėjo ir Vyriausioji šalies ginkluotųjų pajėgų vadė
2011-06-22
img

Vaizdo reportažas

Birželio 22 d. Pabradės poligone vykusių didžiausių Lietuvoje tarptautinių pratybų „Gintarinė viltis 2011" metu su pratybų tikslais, vykdomomis operacijomis, užduotimis, vadovavimo principais susipažino Vyriausioji Lietuvos ginkluotųjų pajėgų vadė ir šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos sistemos vadovybė ir kiti atvykę svečiai.

null
Tarptautinių pratybų „Gintarinė viltis 2011“ svečių ir žiniasklaidos dienoje dalyvaus šalies prezidentė
2011-06-21
img

Birželio 22 d. 10 val. Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone rengiamoje tarptautinių pratybų „Gintarinė viltis 2011" svečių ir žiniasklaidos dienoje planuoja dalyvauti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto, Seimo nariai, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, šiuo metu su vizitu Lietuvoje viešintis JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadas generolas majoras Wesley E. Craigas (Wesley E. Craig). Taip pat dalyvaus Lietuvos kariuomenės pajėgų vadai, pratybose dalyvaujančių šalių gynybos atašė, ambasadoriai, kiti svečiai.

 

Renginio metu svečiams bus pristatytos pratybos, jų eiga, tikslai.

null
Lietuvos kariuomenėje lankėsi Lenkijos Specialiųjų operacijų pajėgų vadas brigados generolas Piotras Patalongas
2011-06-21
img

Birželio 20 d. Lietuvos kariuomenėje lankėsi Lenkijos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų vadas brigados generolas Piotras Patalongas ir susitiko su Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų vadovybe, pabendravo su Lietuvos kariuomenės vadu generolu majoru Arvydu Pociumi.

 

Brg. gen. P. Patalongui ir jį lydinčiai delegacijai Lietuvos kariuomenės SOP vadovybė pristatė  savo struktūrą ir pagrindinės užduotis. Svečiai lankėsi Ypatingos paskirties tarnybos mokymo centre, kur susipažino SOP naudojama ginkluote ir ekipuote bei tarptautinėje operacijoje Afganistano pietuose vykdomomis užduotimis. Vėliau svečiai išbandė rankos taiklumą šaudykloje.

null
Kariuomenės išminuotojai Šelvenų kaime neutralizavo 150 mm artilerijos sviedinį
2011-06-21
img

Birželio 18 d. kariuomenės išminuotojai gavo pranešimą apie Šelvenų kaime (Šiaulių r.) žemės darbus vykdžiusių darbininkų rastą sprogmenį.

 

Nuvykę į vietą Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono sprogmenų neutralizavimo operatyvinės grupės kariai nustatė, kad rastas sprogmuo yra  I pasaulinio karo 150 mm artilerijos sviedinys (Vokietija).

null
Vyksta Kęstučio bataliono karių pratybos „Vilko atkirtis 2011“
2011-06-21
img

Birželio 20–24 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai dalyvauja lauko taktinėse pratybose „Vilko atkirtis 2011“ Viešvilės girininkijoje (Jurbarko rajono miškų urėdija). Pratybų metu vertinamos I motorizuotosios pėstininkų kuopos būrių karių teorinės žinios ir praktiniai įgūdžiai.

null
Pratybose „Gintarinė viltis 2011
2011-06-21
img

Birželio 20 d. Lietuvoje vykstančiose tarptautinėse pratybose „Gintarinė viltis 2011" dalyvaujantys Jungtinių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai apsilankė Pabradės vaikų globos namuose ir nuvežė jų auklėtiniams dovanų - sportinio inventoriaus: futbolo vartų tinklų, krepšinio ir futbolo kamuolių, stalo teniso rinkinį ir lauko sūpynes.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media