Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariuomenės išminuotojai sunaikino prieštankinę granatą

2011-06-29
image

Birželio 28 d. J. Vitkaus inžinerijos batalionas gavo pranešimą apie tai, kad Jūros upelyje, Tauragės rajone, povandenines žūklės mėgėjai nardydami aptiko daiktą, panašų į sprogmenį ir pranešė policijai.

 

Kadangi sprogmuo aptiktas po vandeniu, buvo pasitelkta narų-standartinių sprogmenų neutralizavimo komanda, kuri talkino neutralizavimo operacijai.

 

Nuvykusi į įvykio vietą, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono sprogmenų neutralizavimo operatyvinė grupė identifikavo II pasaulinio karo 88 mm reaktyvinę prieštankinę granatą (Vokietija).

 

Sprogmuo kėlė pavojų aplinkinių saugumui, todėl jis buvo saugiai neutralizuotas.

 

Kariuomenės išminuotojai ragina gyventojus radus sprogmenį elgtis atsakingai - jo nejudinti, neliesti ir jokiu būdu neardyti. Radę į sprogmenį panašų daiktą, gyventojai prašomi vietą pažymėti, įspėti aplinkinius ir paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 bei pranešti tikslią sprogmens radimo vietą. Operatyviai atvykę kariai išminuotojai sprogmenį saugiai išsiveš arba sunaikins vietoje.

Lietuvoje nuolat randama nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų likusių nesprogusių sprogmenų. Sprogmenimis yra užteršti ir buvę sovietinės kariuomenės poligonai. Kariuomenės išminuotojų duomenimis, nuo 1994 m. dėl neatsakingo elgesio su rastais sprogmenimis Lietuvoje žuvo ar buvo sužalota apie dešimt žmonių.


www. sprogmenys.lt

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media