Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Gedimino štabo bataliono kariai pagerbė Pirmajame pasauliniame kare dalyvavusių Lietuvoje palaidotų vokiečių karių atminimą

2011-07-01
image

Birželio 30 d. Žaizdruose (Trakų r.) Vokietijos ir Lietuvos kariai iškilmingoje ceremonijoje pagerbė I pasauliniame kare žuvusius ir Lietuvoje palaidotus Vokietijos karius.


Vienuolikos Vokietijos Brandenburgo žemės Vadovybės aptarnavimo bataliono karių grupė daugiau nei savaitę tvarkė Žaizdrių kaime maždaug 1915 metais palaidotų apie 400 vokiečių karių kapavietę: rovė krūmus, ieškojo išlikusių antkapių, tvarkė teritoriją, pažymėjo kapinių ribas.


Renginyje kalbėję Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Lietuvoje kancleris ponas Friedrich-Wilhelm Nehl ir vokiečių karių grupės vyresnysis puskarininkis Nico Oestreich pabrėžė istorinės atminties išsaugojimo svarbą ir nuoširdžiai dėkojo Gedimino štabo batalionui už karių priėmimą suteiktą pagalbą.


Ceremonijoje taip pat dalyvavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados antrasis sekretorius ponas Herbert Josef Schmitter, viešosios įstaigos „Kultūros vertybių globos tarnyba" direktorius Vladas Armonas, Lietuvos kariuomenės didžiojo kunigaikščio Gedimino bataliono vadas plk. ltn. Gintaras Jurčiukonis, vietinės savivaldos atstovai, kiti svečiai.


Vokiečių kariai savo šalies I ir II pasauliniuose karuose žuvusių karių kapavietėmis rūpinasi jau antrą dešimtmetį. Dvišalė sutartis dėl vokiečių karių kapų priežiūros mūsų šalyje tarp Lietuvos ir Vokietijos buvo pasirašyta 1996 m. Vokiečių karių, žuvusių Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų metais, kapus Lietuvoje prižiūri Vokiečių karių kapų globos tautinė sąjunga. Ši sąjunga ieško, registruoja bei tvarko ir prižiūri įvairiose užsienio šalyse esančių vokiečių karių kapus. Visoje Europoje vokiečių kapai yra pažymėti vienodais neaukštais baltais kryžiais.


Kita liepos pabaigoje į Lietuvą atvyksianti ir Gedimino štabo batalione apsistosianti vokiečių karių grupė tvarkys vokiečių karių kapavietę Vingio parke Vilniuje.


Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono uždavinys - būti pasirengus išskleisti, apsaugoti ginkluotųjų pajėgų vadavietes ir užtikrinti jų funkcionavimą. Batalionas taip pat turi aprūpinti kariuomenės vadovybę reikalinga informacija ir priemonėmis siekiant užtikrinti nepertraukiamą ir efektyvų kariuomenės valdymą Lietuvos Respublikos teritorijoje ir už jos ribų. Bataliono kariai taip pat reprezentuoja Lietuvos valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose.

 

Gedimino štabo bataliono inf. ir nuotraukos 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media