Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione lankėsi Danijos Karalystės kariuomenės vadas

2011-06-29
image

Birželio 29 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione lankėsi Lietuvoje su oficialiu vizitu viešintis Danijos Karalystės kariuomenės vadas generolas Knudas Barteltas (Knud Bartels).


Batalione svečią pasitiko Garbės sargybos būrys ir bataliono vadovybė. Po sutikimo ceremonijos svečiui ir jį lydinčiam Lietuvos kariuomenės vadui generolui majorui Arvydui Pociui bataliono vadas pulkininkas leitenantas Gintaras Jurčiukonis pristatė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalioną, jo vykdomas užduotis. Pristatymas vyko lauko sąlygomis įrengtoje ginkluotųjų pajėgų vadavietėje.


Po pristatymo generolas K. Bartels apžiūrėjo bataliono techniką ir ginkluotę, apsilankė bataliono muziejuje, kur buvo supažindintas su bataliono istorija ir XIV a. elitinio Lietuvos kario ginkluote ir ekipuote, kurią oficialių renginių metu dėvi Garbės sargybos kuopos kariai.


Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono uždavinys - būti pasirengus išskleisti, apsaugoti ginkluotųjų pajėgų vadavietes ir užtikrinti jų funkcionavimą. Batalionas taip pat turi aprūpinti kariuomenės vadovybę reikalinga informacija ir priemonėmis siekiant užtikrinti nepertraukiamą ir efektyvų kariuomenės valdymą Lietuvos Respublikos teritorijoje ir už jos ribų. Bataliono kariai taip pat reprezentuoja Lietuvos valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose.


Gedimino štabo bataliono tekstas ir nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media