Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kpt. Jonas Tamošiūnas: penkiolika kunigiškos tarnystės metų

2011-05-30
image

Gegužės 26 d. sukako 15 metų, kai Lietuvos vadovaujamos Provincijos atkūrimo grupės tryliktosios pamainos (PAG-13) sudėtyje tarnaujantis karo kapelionas kpt. Jonas Tamošiūnas pradėjo savo kaip dvasininko misiją.

 

Jau antrą kartą Afganistano Goro provincijoje vykdantis misiją karo kapelionas simbolinio jubiliejaus proga noriai dalinasi savo mintimis ir prisiminimais.

 

Kpt. Jonas Tamošiūnas 1995 metų pabaigoje baigė Kauno tarpdiecezinę kunigų seminariją. Atlikęs diakono tarnystę 1996 metų gegužės 26 d. Svėdasų šv. Arkangelo Mykolo parapijos bažnyčioje (Anykščių r.) buvo įšventintas į kunigus ir paskirtas Rokiškio šv. apašt. evang. Mato parapijos vikaru. Po metų grįžo dirbti į Svėdasus. Vėliau tapo Antalieptės šv. Kryžiaus Atradimo parapijos (Zarasų r.) klebonu.

 

2000 metų rudenį Panevėžio vyskupas Juozapas Preikštas paskyrė (šalia klebono pareigų) Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vytauto apygardos 7-osios rinktinės kapelionu. 2001 metų balandžio mėn. kpt. Jonas Tamošiūnas prisiekė Lietuvos valstybei ir tapo Utenos įgulos karo kapelionu. Vėliau Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" kapelionu, dar vėliau Alytaus įgulos karo kapelionu. Nuo 2010 m. rugsėjo mėn. kpt. Jonas Tamošiūnas Lietuvos kariuomenės vyskupo paskirtas Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kapelionato karo kapelionu.

Jonas kilęs iš gausios šeimos, kurioje dar šeši broliai ir tiek pat seserų. Prisimindamas mokyklą, Jonas užsimena, jog besimokydamas joje nebuvo labai geras mokinys, tačiau gerai sekėsi mokyktis istoriją ir mėgo rašyti rašinius. Visgi stodamas į vidurinę mokyklą, jau žinojo, kad po mokyklos kelias pasuks tik į kunigų seminariją. Nors paklaustas kodėl taip nusprendė, tiksliaus atsakymo Jonas nesako.

 

Įšventinimo į kunigus ceremoniją kapelionas prisimena kaip didžiulį gyvenimo pokytį, sukėlusį gilius dvasinius išgyvenimus. Tą akimirką Jonas išgyveno kaip naujo gyvenimo pradžią, gyvenimo dėl kitų jiems skelbiant Gerąją Naujieną.

 

Afganistano Goro provincijoje kpt. Jonas Tamošiūnas tarnavo kartu su septintąja PAG pamaina. Pirmąją savo tarptautinę misiją Jonas prisimena kaip įvairių išbandymų metą. Pirmiausia, pusės metų laikotarpis, kuriame patirta asmeninių dvasinių ieškojimų, išgyventa kario žūtis, leidusi suvokti žemiškojo gyvenimo trapumą, o kartu, vilties skelbimą šalia esantiems.

 

Šiuo metu PAG stovykloje esančioje koplyčioje Jonas kasdien aukoja Šv. Mišias, sekmadieniais netgi anglų kalba. Jam tai savotiškas iššūkis, nes anglų kalbą tenka mokytis savarankiškai. Tačiau Jonas tai priima kaip gerą progą išmokti kažko naujo.

 

Tiek batalione, tiek ir PAG stovykloje Jonas nuolat apsuptas žmonių. Užsukus į kabinetą, Jonas beveik visada aptinkamas bendraujantis su svečiais. Jonas jiems noriai pasakoja apie liturgiką, apie savo kunigystę, įvairiausius gyvenimo nutikimus. Nors Jonas save kartais įvardija kaip griežtoką ir smulkmenišką, tačiau PAG-13 kontingentas džiaugiasi kapeliono paprastu, bet šiltu bendravimu, žmogiškais patarimais, svetingumu ir vaišingumu.


Teksto ir nuotraukų autorius: PAG-13 visuomenės informavimo karininkas vyresnysis leitenantas Paulius Babilas.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media