Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

KASP vyriausiasis puskarininkis dalyvavo NATO konferencijoje Vengrijoje

2011-05-30
image

Gegužės 24-27 d. Vengrijos mieste Szekesfehevare vyko NATO valstybių narių ir NATO „Partnerystė taikos labui" (angl. Partnership for Peace, PfP) programoje dalyvaujančių šalių kariuomenių puskarininkių konferencija. Šioje konferencijoje Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms atstovavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų vyriausiasis puskarininkis seržantas majoras Darius Masiulis.


Pagrindiniai konferencijos akcentai - tęstinis puskarininkių korpuso mokymas, jų rengimas bei kvalifikacijos kėlimas. Taip pat konferencijoje buvo diskutuota apie NATO mokymo misijos Afganistane pažangą.


Konferencijoje kalbėjęs JAV Sausumos pajėgų Europoje vadas generolas leitenantas Markas Hertlingas akcentavo puskarininkių korpuso svarbą kariuomenei. Kaip pavyzdį jis prisiminė savo pirmąją kovinę užduotį, kurią sėkmingai įvykdyti padėjo jo būrininkas. Generolo nuomone, puskarininkių vaidmenį kariuomenėje reikia išnaudoti suteikiant jiems daugiau atsakomybės operacijose vadovaujant kariams.


„Konferencijos dienotvarkė buvo intensyvi ir įdomūs pranešimai: apie naujausias tendencijas, patirtį ir galimus problemų sprendimus. Darbas bendrose grupėse suteikė galimybę diskutuoti su kolegomis ir ieškoti įvairių sprendimų, kuriuos galbūt galėtume taikyti ir mūsų šalies kariuomenėje", - sakė srž. mjr. D. Masiulis.


Konferencijos dalyviai buvo supažindinti su Vengrijos kariuomenės puskarininkių korpusu, jų karių rengimu ir naudojama ginkluote.


„Konferencijoje pabrėžta, kad svarbu užtikrinti nuolatinį karių mokymą ir dalyvavimą mokymo procese, kadangi keičiasi ginkluotė, technologijos, operacijų spektras ir kt. Ilgalaikis ir tęstinis karių mokymas padeda įsilieti ir efektyviai veikti tarptautinėse užduotyse", - konferencijos įspūdžiais dalijosi srž. mjr. Masiulis. Pasak puskarininkio, praėjusių metų pabaigoje veiklą pradėjusio LK Sausumos pajėgų vadovybės Sausumos pajėgų Mokymo centro šioje srityje laukia rimti darbai.


Renginio dalyviai atliko ir praktinius užsiėmimus. Darbo grupėse jie diskutavo apie kiekvieno puskarininkio lygmens vado atsakomybę, jo profesinį parengimą ir organizatoriams teikė savo grupių siūlymus.


„Diskutuojant grupėse buvo daug įvairių nuomonių, bet stengdavomės surasti kompromisą realiam sprendimui. Pavyzdžiui, sutarėme, kad lyderystės pagrindų pradėti mokyti reikia jau pirmosiomis jaunuolių tarnybos kariuomenėje dienomis, taip pat skatinti juos nebijoti prisiimti atsakomybės", - kalbėjo KASP vyr. puskarininkis.


Tokio pobūdžio konferencija yra vienas iš svarbiausių JAV Sausumos pajėgų Europoje šių metų renginių. Kartu su NATO valstybių narių puskarininkiais konferencijoje dalyvavo ir NATO šalių partnerių ir sąjungininkių kariuomenių puskarininkiai iš Suomijos, Austrijos, Šveicarijos, Švedijos, Armėnijos, Gruzijos, Ukrainos ir Juodkalnijos. Renginyje taip pat dalyvavo NATO šalių karininkai, tiesiogiai dirbantys su puskarininkių rengimo programomis.

 


KASP informacija


Konferencijos organizatorių nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media