Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karinių oro pajėgų kariai gesino gaisrą Juodkrantėje

2011-05-30
image

Gegužės 29 d. Lietuvos karinių oro pajėgų (KOP) kariai su sraigtasparniu Mi-8 padėjo užgesinti tris degančius namus Juodkrantėje.

 

Operacija prasidėjo, kai Lietuvos karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinacinio centras informavo KOP I paieškos ir gelbėjimo darbų postą Nemirsetoje apie tai, kad Juodkrantėje dega trys namai ir yra kilęs realus pavojus, kad gaisras gali persimesti į mišką.

 

Pagalbos į karius kreipėsi Neringos meras ir Neringos civilinės saugos tarnyba, kadangi situacija buvo kritinė, o Neringos miestas savo jėgomis įveikti gresiančią situaciją nebuvo pajėgus.

 

Lietuvos KOP vadovybei pritarus nedelsiant iš arčiausiai esančio KOP I paieškos ir gelbėjimo posto, dislokuoto Nemirsetoje, pakilo KOP sraigtasparnis M-8 su pakabinama gaisrų gesinimo sistema „Bambi Bucket".

 

Apie vidurnaktį per 15 minučių pakilusi KOP sraigtasparnio įgula gaisro pavojaus zonoje atliko 16 vandens išpylimų. Operacija baigta apie 04.30 val.

 

Gelbėjimo operacijoje dalyvavo įgulos vadas kapitonas Eligijus Rukšnaitis, lakūnas - vyresnysis leitenantas R. Svaldenis, borto technikas - vyr. seržantas K. Tauras, gelbėtojas - vyr. seržantas R. Jankauskas.

 

Šiais metais tai buvo penktoji KOP sraigtasparnių paieškos ir gelbėjimo darbų operacija.

 

Parengta pagal KOP vyriausiojo viešųjų ryšių specialisto Gintauto Deksnio inf.

KOP nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media