Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Čagčarano televizijos ir radijo stotims perduota LRT techninė įranga

2011-06-02
image

Gegužės 31 d. Afganistano Goro provincijos sostinės Čagčarano televizijos ir radijo stotims perduota iš Lietuvos atskraidinta Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos dovanota techninė įranga: mikrofonai, garso pultai, kameros, stovai, apšvietimo įranga, kiti įvairūs priedai.

Susitikime su Čagčarano radijo ir televizijos darbuotojais, kurio metu perduota LRT įranga, dalyvavo Goro provincijos gubernatorius Dr. Abdullah Heiwadas, Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės PAG-13 vadas pulkininkas Nerijus Stankevičius, Čagčarano žiniasklaidos atstovai ir PAG kariai.

Tikimasi, kad Goro provincijos žiniasklaidos atstovai su perduota radijo ir televizijos įranga galės veiksmingiau informuoti vietos gyventojus apie Goro provincijoje vykstančius pokyčius, nuveiktus darbus.

Čagčarane šiuo metu veikia viena televizijos stotis. Ji kasdien transliuoja apie valandos trukmės žinių programą, tačiau daugiausiai retransliuoja Kabulo televizijos programas. Vienintelės mieste privačios jaunimo radijo stoties „Saday-E-Adallat" programa į eterį išeina kelioms valandoms.

Čagčarane spausdinami ir keli laikraščiai, kuriuose pateikiamos žinios apie provincijos, šalies ir regiono aktualias, taip pat Lietuvos vadovaujamo PAG veiklą. Laikraščiai vietos gyventojams neretai dalijami nemokamai, tačiau jie platinami nereguliariai - kelis kartus per mėnesį.

Žiniasklaidos veikla Goro provincijoje daugiausiai apsiriboja vien Čagčarano miestu ir jo apylinkėmis, nes laikraščių transportavimo sąlygos yra sudėtingos. Be to, televizijos ir radijo stočių signalas dėl kalnuotos vietovės yra pasiekiamas tik Čagčarano apylinkėse.

Provincijos atkūrimo grupė nuo pat tarptautinės misijos pradžios Gore 2005 m. palaiko gerus santykius su vietos žiniasklaida. Į PAG organizuojamus renginius dažnai kviečiami ir atvyksta vietos žurnalistai. Kariai teikia žurnalistams įvairią pagalbą, remia juos kanceliarinėmis priemonėmis, PAG ryšininkai konsultuoja įvairios įrangos naudojimo ir remonto klausimais. PAG kelis kartus buvo suorganizavusi vietos žiniasklaidos atstovų susitikimus, taip pat tobulinimosi kursus Kabule.

Šiuo metu Afganistano Goro provincijos sostinėje tarnauja tryliktoji Lietuvos karių PAG pamaina, kuri suformuota Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono pagrindu. Mindaugo bataliono kariai šioje pusės metų trukmės misijoje dalyvauja jau antrą kartą.

Lietuvos vadovaujama PAG Gore yra bendra civilių ir karių misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, Goro provincijoje pradėjusi veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis - padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

Teksto ir nuotraukų autorius: PAG-13 visuomenės informavimo karininkas vyresnysis leitenantas Paulius Babilas

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media