Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kijeve aptarti bendros trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados steigimo klausimai

2011-02-28
image

Vasario 24 d. Ukrainos iniciatyva surengtame susitikime Kijeve Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos krašto apsaugos ministerijų ir kariuomenių atstovai aptarė bendros trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKBRIG steigimo klausimus, parengė tarpvyriausybinės sutarties dėl šio tarptautinio junginio steigimo projektą, kurio nuostatos bus toliau derinamos.

 

Tarpvyriausybinę sutartį planuojama pasirašyti šiais metais, o iki 2013 m. suformuoti trišalį junginį. Projekto parneriai yra sutarę lygiomis pajėgų dalimis prisidėti formuojant brigadą. Lietuva yra numačiusi LITPOLUKRBRIG skirti bataliono dydžio vienetą - vieną iš Lietuvos kariuomenės pėstininkų batalionų.

 

Klausimas dėl trišalio junginio steigimo buvo aptartas ir politiniame lygmenyje tarp Lietuvos ir Lenkijos atstovų dvišaliame susitikime, vyskusiame  per Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikimą Budapešte vasario 25 dieną.

 

Trišalis projektas LITPOLUKBRIG pradėtas 2009 m. lapkričio 16 d. Briuselyje Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos ministerijų atstovams pasirašius Ketinimų protokolą dėl jungtinės brigados steigimo. Nuo 2010 m. vyksta reguliarūs trišaliai brigados ekspertų susitikimai, per kuriuos rengiami su brigados steigimu susiję dokumentai.

 

LITPOLUKRBRIG projektas plėtojamas atsižvelgiant į sėkmingas Lietuvos bendradarbiavimo su regiono valstybėmis tradicijas. Su lenkais lietuvių kariai dalyvavo bendro bataliono LITPOLBAT (įsteigto 1997 m. ir veikusio iki 2008 m. gegužės siekiant sustiprinti Lietuvos karinį bendradarbiavimą su Lenkija, kuri, 1999 metais tapusi NATO nare, padėjo Lietuvos kariuomenei pasirengti narystei Aljanse bei stiprinti sąveiką su NATO šalių pajėgomis) veikloje, taip pat kartu praėjusių metų pirmąjį pusmetį budėjo penkiašalėje Europos Sąjungos kovinėje grupėje. Lietuvos kariai su kolegomis iš Lenkijos ir Ukrainos dešimtmetį 1999-2009 m. dalyvavo NATO vadovaujamoje operacijoje Kosove KFOR (angl. Kosovo Force) bendro Lenkijos ir Ukrainos bataliono POLUKRBAT sudėtyje.

 

LITPOLUKRBRIG kariai, numatoma, dalyvaus tarptautinių organizacijų vadovaujamose operacijose, greitojo reagavimo budėjimuose, mokymuose.

 

Alfredo Pliadžio nuotr. - Lietuvos kariai su kolegomis iš Lenkijos ir Ukrainos dešimtmetį 1999-2009 m. dalyvavo NATO vadovaujamoje operacijoje Kosove KFOR (angl. Kosovo Force) bendro Lenkijos ir Ukrainos bataliono POLUKRBAT sudėtyje.

  

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media