Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Gydytoja iš Lietuvos perteikė savo žinias ir patirtį Čagčarano miesto ligoninės medikams

2011-02-26
image
Vasario 24 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) karinio ir civilinio elemento atstovai kartu su gydytoja iš Lietuvos bei provincijos gubernatoriumi organizavo kvalifikacijos pažymėjimų įteikimo ceremoniją Čagčarano ligoninės medikams bei įteikė miesto ligoninei paramą. Iškilminga ceremonija vyko Goro provincijos gubernatoriaus rūmuose, kurios metu sostinės gydytojams ir akušerėms buvo įteikti pažymėjimai, pažymintys, kad jie sėkmingai baigė dėstytus kursus.

Šioje ceremonijoje dalyvavo Goro provincijos gubernatorius Dr. Abdullah Heiwad‘as, PAG-12 vadas pulkininkas Remigijus Baltrėnas, PAG Civilinio elemento vadovas Eugenijus Vaicekauskas, gydytoja akušerė ginekologė Julija Diomina, vietos valdžios atstovai bei žiniasklaidos atstovai.

 

Ceremonijos metu Čagčarano ligoninei buvo įteikta reikalingiausių vaistų ir medicininių priemonių bei padovanotas nešiojamasis kompiuteris, kurių įsigyjimą finansavo Vystomojo bendradarbiavimo departamentas prie Lietuvos užsienio reikalų ministerijos.

 

„Mes tikimės tolimesnio glaudaus bendradarbiavimo medicinos srityje, nes tai yra svarbu mūsų žmonėms. Mes stengsimės sudaryti vietos gydytojams kuo geresnes sąlygas tobulėti šioje srityje tam, kad jie galėtų užtikrinti tinkamą sveikatos priežiūra provincijoje. Dėkojame mūsų draugams, PAG, už suteiktas žinias ir paramą",- kalbėjo gubernatorius Dr. Abdullah Heiwad‘as.

 

Gydytoja akušerė ginekologė iš Lietuvos, kuri atvyko į Afganistano Goro provinciją sausį konsultuoti vietos gydytojus ir pacientus akušerijos bei ginekologijos klausimais. Provincijos sostinėje įsikūrusioje ligoninėje skaitė paskaitas gydytojams apie akušeriją ir operacinę ginekologiją bei konsultavo juos kitais medicininiais klausimais. Bendradarbiaujant su PAG medikais ji konsultavo vietos pacientes, taip pat apžiūrėjo ribotas sveikatos priežiūros galimybes turinčias Čagčaranono kalėjime kalinčias moteris. Konsultuota daugiau nei 50 moteriškosios lyties atstovių, kurių amžius svyruoja nuo 16 iki 50 metų.

 

Tai buvo antroji projekto "Afganistano Goro provincijos gydytojų kvalifikacijos kėlimas" dalis, kuri finansuota iš Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo programos Goro provincijoje skirtų lėšų. Pirmoji projekto dalis buvo įgyvendinta 2010 m. pabaigoje, kai trys Goro provincijos Čagčarano miesto ligoninės gydytojai (du chirurgai ir gydytojas pediatras) atliko stažuotę Vilniaus Universiteto Santariškių klinikinėje ligoninėje.

 

Lietuvos vadovaujama PAG Gore - bendra civilių ir karių misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis - padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

 

 

Teksto ir nuotraukų autorius: PAG-12 visuomenės informavimo karininkas kapitonas Ainaras Jonaitis.
Nuotraukose: kvalifikacijos pažymėjimų įteikimo ceremonija Čagčarano ligoninės medikams.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media