Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Vyko Vaidoto bataliono kovinių logistinių operacijų planavimo ir vykdymo pratybos „Rudens lietus“

2010-11-03
image

Spalio 25–28 dienomis Gaižiūnų poligone (Jonavos r.) vyko Kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos bataliono pratybos „Rudens lietus“, kuriose dalyvavo apie 200 karių.

 

„Rudens lietus 2010“ – bataliono štabo ir kuopų valdymo grupių mokymai bei Štabo aprūpinimo, Remonto, I tiesioginės paramos ir II Tiesioginės paramos kuopų būrio lygmens ataskaitinės vertinamosios lauko taktinės pratybos.

 

Šių pratybų tikslas – įvertinti Vaidoto bataliono kuopų būrių ir būrių valdymo grupių pasirengimą, taip pat treniruoti kuopų valdymo grupes ir bataliono štabą. Pratybose dalyvaujančių Vaidoto bataliono padalinių veiksmus stebėjo vertintojai iš Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“.

 

Pratybų pradžioje bataliono štabas, gavęs brigados „Geležinis Vilkas“ vado įsakymą, parengė bataliono vado kovinį logistinės operacijos įsakymą, kurį pratybų Gaižiūnų poligone metu vykdė bataliono padaliniai atlikdami kovines logistines operacijas.

 

Pratybose buvo vykdomas administracinis žygis į pratybų rajoną. Vėliau vyko rajono įrengimas, atliekama sauga ir ruošiamasi operacijų vykdymui. Pagal bataliono štabo suplanuotą logistinę operaciją buvo įrengtas taktinių operacijų centras, į kurį buvo siunčiami kovinių kontaktų, logistikos, logistinės pagalbos raportai, situacijų budrumo lygių pakeitimai, kt.

 

Pratybų metu kariai taip pat vykdė technikos evakuaciją, tiekimą, sandėliavimą, valgyklų įrengimą ir karšto maisto ruošimą, transportavimą, nepertraukiamo radijo ryšio užtikrinimą, ginklų ir transporto priemonių remontą lauko sąlygomis įrengtose dirbtuvėse.

 

Pratybose dalyvavo stebėtojai iš Latvijos ir Estijos bei Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas. Vytenio batalionas mokymų metu taip pat atliko divizijos lygmens logistinių funkcijų imitavimą. Tokio lygmens logistinės funkcijos bataliono pratybose buvo imituojamos pirmą kartą.

 

Vaidoto batalionas yra priskirtas Motorizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ ir vykdo brigados ir jos karinių vienetų logistinę paramą bei kovinį logistinį aprūpinimą.

 

Vaidoto bataliono inf. ir nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media