Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Puskarininkių mokyklos Kazlų Rūdos poligone – pirmą kartą organizuotas HMMWV vairuotojo kursas Ukrainos kariams

2010-11-05
image

Spalio 28–31 d. Puskarininkių mokyklos Kazlų Rūdos poligone pirmą kartą organizuotas sunkvežimio HMMWV vairuotojo kursas Ukrainos kariams, dalyvausiantiems tarptautinėje operacijoje Afganistane, Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) karinio vieneto sudėtyje.

 

HMMWV vairuotojo kursas Ukrainos kariams organizuotas pagal tą pačią HMMWV vairuotojų rengimo programą, kaip ir Lietuvos kariams. Kursas sudarytas iš dviejų dalių: teorinės, kurios metu kursantai supažindinami su sunkvežimio HMMWV sandara, technine eksploatacija ir darbų sauga bei praktinės – vairavimo.

 

Praktinės mokymo dalies metu kariai vairavo sunkvežimius įvairiomis sudėtingomis sąlygomis –smėlynuose, purvynuose, sekliose ir giliose vandens kliūtyse, tamsiu paros metu, judėti kolona, taip pat vairuoti velkamą sunkvežimį HMMWV arba tą, kuri velka kitą transporto priemonę.

 

Įgytas žinias Ukrainos kariai panaudos misijoje Afganistane. Jų teigimu, HMMWV vairuotojo kursas buvo naudingas, jo metu ne tik įtvirtino jau turimas žinias, bet ir sužinojo daug naujo. Po kurso visiems mokymų dalyviams buvo įteikti sunkvežimio HMMWV vairuotojo kurso baigimo pažymėjimai. 

 

Vyr. ltn. Inga Klenauskienė, Puskarininkių mokykla

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media