Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pabradės poligone vyko artileristų taktinės lauko pratybos

2010-11-03
image

Spalio 18–29 dienomis Pabradės poligone vyko baigiamasis dviejų Artilerijos bataliono ugnies baterijų pasirengimo įvertinimo etapas – II ugnies baterijos lauko taktinės pratybos „Griaustinis-10“ ir  III ugnies baterijos lauko taktinės pratybos „Pabradė“.

 

Šios pratybos užbaigė vienerių metų artileristų mokymo ciklą, jų metu buvo įvertinti ir apibendrinti pasiekti rezultatai. „Pratybų tikslas pasiektas, bet dar yra kur tobulėti tiek „seniems“ artileristams, tiek neseniai į pareigas batalione paskirtiems kariams“, – po pratybų sakė III ugnies baterijos Valdymo grupės vadas kpt. Dainius Sinica.

 

Pratybose skyrių karių pareigas vykdė neseniai į Artilerijos batalioną paskirti karininkai, mokymų metu išėję pasirengimą nuo sviedinių padavėjo iki skyriaus vado. Priešakinių stebėtojų gretose naujai į pareigas priimti kariai taip pat turėjo progą savo teorines žinias įgyvendinti praktiškai.

 

Pratybų metu kariai šūvius iš haubicų atliko su kelių rūšių specialia amunicija, taip pat buvo naudojami skeveldriniai ir dūminiai (heksatolio) sviediniai. Po kovinių šaudymų, laikantis bataliono nerašytų tradicijų, pirmąjį šūvį koviniu sviediniu atlikę kariai iš „vamzdininkų“ buvo pakelti į „artileristus“ – šiems kariams teko paragauti parako iš iššautos tūtos.

 

Parengta pagal vyr. srž. Andriaus Matuzo (Artilerijos batalionas) informaciją
Nuotr. aut. vyr. ltn. Darius Ulozas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media