Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Misijai Afganistane rengiasi Nacionalinio paramos elemento penktosios pamainos kariai

2010-11-04
image

Spalio 25–29 d. Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje vyko Nacionalinio paramos elemento penktosios pamainos (NPE-5) pasirengimo misijai Afganistane pratybos.

 

Kariai, besirengiantys nuo ateinančių metų pradžios vykdyti logistines funkcijas misijos Afganistane metu, šiomis pratybomis pradėjo aktyviąją pasiruošimo tarptautinei operacijai fazę.

 

Mokymus vedė NPE-3 kariai, kurie taip pat pasidalijo savo dalyvavimo misijoje Afganistane patirtimi, atsakė į klausimus apie tarnybos rutiną, tiesioginių užduočių vykdymą.

 

Pasak pratybų organizatorių, tokių mokymų metu vyksta ir psichologinis karių pasirengimas tarptautinei operacijai. Karys jausis tvirčiau iš pirmų šaltinių, savo tarnybos draugų, žinodamas, kokios tarnybos ir gyvenimo sąlygos jo laukia Afganistane. Kita vertus, kaip pabrėžė pratybų organizatoriai, kiekviena Nacionalinės paramos elemento pamaina misijos metu susiduria su naujais išbandymai ir parsiveža naujos patirties.

 

Nacionalinės paramos elemento užduotis –  teikti logistinę paramą Afganistane dislokuotiems Lietuvos kariuomenės kariniams vienetams, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (ISAF) štabuose tarnaujantiems kariams. Šiuo metu misiją Afganistane vykdančiame dvidešimt penkių karių Nacionalinės paramos elemente kartu su lietuviais tarnauja du ukrainiečiai ir du Jungtinių Amerikos Valstijų kariai.


Tekstas ir nuotr. vyr. ltn. Rūtos Gaižutytės, Logistikos valdyba

2013-03-01 15:02

Lurraine

Yours is a clever way of tinkhing about it.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media