Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Algirdo bataliono kariai pasirengę kitąmet budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose

2010-11-03
image

Spalio 24–28 dienomis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono III mechanizuotosios pėstininkų kuopos kariai dalyvavo vertinamosiose lauko taktinėse pratybose „Staigus atsakas 2010/1“. Pratybos užbaigė pasirengimą 12 mėnesių trukmės budėjimui NATO greitojo reagavimo pajėgose 2011 metais (angl. NATO Response Force, NRF).

 

III kuopos kariai suformuos vieną NRF pajėgų apsaugos kuopą. Mokymuose taip pat dalyvavo padaliniai, kurie bus priskirti apsaugos kuopai budėjimo metu: karo medikai sudarys medicinos evakuacijos grandį, remonto specialistai – remontininkų grandį. Iš viso pratybose dalyvavo apie 250 įvairių sričių karių profesionalų.

 

Šių mokymų metu padaliniai vykdė plataus spektro karines operacijas, kurios buvo suskirstytos į keturis etapus. Pirmasis etapas – pasiruošimo mūšiui, per kurį buvo patikrintas karių gebėjimas greitai ir sumaniai pasiruošti žygiui ir susidoroti su jo metu galinčiais kilti pavojais: tiesioginės ir netiesioginės ugnies apšaudymu, oro atakomis, pasala, veiksmais įvažiavus į užminuotą kelio ruožą.

 

Kitas etapas – žygis su transporto priemonėmis. Šios operacijos metu buvo vertinami vadų ir jų pavaldinių veiksmai įvairiose situacijose, sužeistųjų evakuacija iš transporto priemonių.

 

Trečiąjį etapą sudarė viena kompleksinė operacija, kurios metu kariai vykdė paskirto objekto apsaugą ir gynybą. Pajėgų apsaugos kuopos pagrindinės užduotys artėjančiame budėjime dažniausiai bus susijusios su Jungtinių pajėgų vadavietės štabo elemento apsauga. Užduoties įvykdymo sėkmė priklauso tiek nuo kiekvieno kario individualaus pasirengimo ir gebėjimo veiktu kartu, tiek nuo viso padalinio bendro pasirengimo lygio.

 

Paskutiniame etape kariai vykdė tariamą saugumo operaciją, skirtą stabilizuoti padėtį regione. Šio etapo metu Lietuvos kariuomenės Sausumo pajėgų štabo bei brigados „Geležinis Vilkas“ vertintojai pripažino Lietuvos karinį kontingentą pasirengusiu vykdyti užduotis NRF.
 
2011 metais budėti NRF Lietuva planuoja skirti apie 120 karių pajėgų apsaugos kuopą, suformuotą Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono pagrindu. Visus ateinančius metus šis padalinys vykdys budėjimą savo nuolatinėje dislokacijos vietoje. Aktyvavus NRF, tarptautinės operacijos metu Lietuvos kairų pajėgų apsaugos kuopa veiks Sausumos komponento sudėtyje ir vykdys Jungtinės pajėgų vadavietės apsaugą.

 

Algirdo batalionas jau yra šių metų pirmąjį pusmetį budėjęs NRF pajėgose kartu su Estijos ir Latvijos  kariais. NRF budėjusiam trišaliam Baltijos batalionui (BALTBAT) vadovavo Lietuva. Iš 800 trišalį batalioną sudariusių karių, daugiau nei 600 buvo iš Lietuvos.

 

Sprendimas sukurti NRF (angl. NATO Rersponce Forces) – NATO greitojo reagavimo pajėgas, buvo priimtas Prahoje 2002 metais per NATO viršūnių susitikimą. NRF koncepcija pradėta realizuoti 2003 m., o pirminius operacinius pajėgumus pasiekė 2005 m. NRF sukūrimas – pirmas žingsnis kuriant naują NATO, galinčią efektyviai ir laiku reaguoti į visų tipų grėsmes. NATO greitojo reagavimo pajėgos turi integruotus ir absoliučiai sąveikius sausumos, oro, jūrų pajėgumus, vadovaujamus vieningos karinės vadovybės. Prireikus šios pajėgos per trumpą laiką gali būti perdislokuojamos į bet kurį pasaulio tašką ginti kolektyvinį Aljanso saugumą. NRF gali vykdyti visų tipų misijas, pradedant aukšto intensyvumo kovos veiksmais priešo teritorijoje, antiteroristiniais, krizių valdymo veiksmais, baigiant humanitarinėmis ar gyventojų evakavimo užduotimis. NRF sukūrimas nereiškia, kad jos bus vienintelės NATO operacinės pajėgos, tiesiog jos dėl aukšto pasirengimo (į įvykio vietą pradedamos perdislokuoti per 5–30 dienų.) NATO operacijos vietoje bus pirmosios ir veiks tol, kol atvyks papildomi NATO šalių pajėgumai.

 

J. psk. Irmantas Kovalenko
Mjr. Mindaugo Petkevičiaus ir j.psk. Irmanto Kovalenko nuotraukos

2013-01-24 05:43

hlegvmrbl

2yAIuX , [url=http://gmioktdlhtdm.com/]gmioktdlhtdm[/url], [link=http://ssilsancsgod.com/]ssilsancsgod[/link], http://buurtevjjipn.com/
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media