Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2010 - 05) naujienų archyvas

Mokomajame pulke prisiekė 49 Būtinųjų karinių mokymų dalyviai
2010-05-14
img

Gegužės 14 d. švenčiant Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.) Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio dalyvių ir savo artimųjų akivaizdoje prisiekė 49 Būtinųjų karinių mokymų kursantai.

 

Priesaika savo šaliai – svarbus ir jaudinantis įvykis kario kelią pasirinkusiam žmogui. Prisiekdamas karys pasižada ištikimai tarnauti savo šaliai, vykdyti vadų įsakymus ir negailėdamas jėgų ar net gyvybės ginti savo valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę.

null
Intensyvios Taikos meto užduočių operacinių pajėgų treniruotės tęsiasi
2010-05-14
img

Gegužės 13–14 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotajame pėstininkų batalione Alytuje vyko Taikos meto užduočių operacinių pajėgų (TMU OP) padalinių valdymo grupių rengimo pratybos. Pratybose dalyvavo apie 60 karių iš TMU OP priskirtų Juozo Vitkaus inžinerijos, Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų ir Birutės batalionų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų. 

null
Rusnėje vyko kariuomenės žūklės čempionatas
2010-05-14
img

Gegužės 13–14 d. Rusnės saloje vyko Lietuvos kariuomenės sportinės žūklės čempionatas, kuriame varžėsi daugiau nei 40 karių komandų. Kuojas, raudes, plakius ir karšius Skirvytės upėje kariai gaudė plūdinėmis meškerėmis nuo kranto.

null
„Vilkiuko take“ Motorizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ varžėsi Jonavos rajono moksleiviai
2010-05-14
img

Gegužės 14 d. Motorizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ Rukloje (Jonavos raj.) buvo surengtos karinių estafečių varžybos „Vilkiuko takas“ Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienai paminėti.

 

Estafetėje varžėsi devynios komandos iš įvairių Jonavos rajono mokyklų. Įveikiant estafetės rungtis, kurias sugalvojo ir parengė Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono fizinio parengimo instruktorius vyresnysis seržantas Tomas Jevstignejevas, komandos turėjo pademonstruoti ne tik savo fizinį pasirengimą, ištvermę, komandinę dvasią, bet ir savo sumanumą, išradingumą, matematines žinias. Azarto, atkaklios kovos ir geros nuotaikos netrūko viso renginio metu.

null
NATO vėliavos - pagamintos iš netradicinių medžiagų
2010-05-14
img

Gegužės 13 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės ir NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekantys Lenkijos karinių oro pajėgų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai, Šiaulių miesto ir apskrities administracijos bei Šiaulių miesto švietimo įstaigų atstovai dalyvavo konferencijoje, kurios tikslas - paskatinti ikimokyklinio ugdymo įtaigų pedagogus dalytis pilietinio, patriotinio, ekologinio vaikų ugdymo patirtimi, o taip pat plėtoti bendradarbiavimą su Aviacijos bazės ir kitų vienetų kariškiais. Konferencijos organizatorius - Šiaulių miesto lopšelis-darželis „Bangelė".

null
Išleista karės poezijos knyga
2010-05-14
img

Kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje tarnaujanti karo medikė Rita Jankevičienė ir jos mama Elena Čiganienė išleido knygą „Dvi jūros".

null
Gedimino štabo batalione vyko atvirų durų diena
2010-05-13
img

Gegužės 12 d.  Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Vilniuje vyko tradicinė atvirų durų diena. Saulėtą trečiadienį bataliono kariai pasitiko per 500 moksleivių ir jų mokytojų iš Vilniaus, Širvintų ir Ukmergės mokyklų. Drauge su Krašto apsaugos savanorių pajėgų 8-ąja rinktine organizuotoje atvirų durų dienos šventėje šį kartą lankėsi ir bataliono kaimynai - Visorių mikrorajono gyventojai.

null
Gen. mjr. Arvydas Pocius: Lietuvos kariuomenė turi būti stipri, sveika ir kovinga
2010-05-13
img

Gegužės 12 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius lankėsi Pirminės karių sveikatos priežiūros centre Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje, kur pagal nustatytą tęstinės karių sveikatos priežiūros tvarką jam buvo atliktas sveikatos patikrinimas.

null
Algirdo bataliono kariai tobulino šaudymo iš minosvaidžių, netiesioginės ugnies iškvietimo ir koregavimo įgūdžius
2010-05-13
img

Vaizdo medžiaga

 

Fotogalerija

 

Gegužės 13 d. Pabradės poligone (Švenčionių r.) baigėsi keturias dienas vykusios Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono (Rukla, Jonavos r.) kovinio šaudymo iš 120 mm minosvaidžių M41/D ir praktinės netiesioginės ugnies iškvietimo bei koregavimo pratybos.

 

Pratybose dalyvavo misijai Afganistane besirengiančios Goro provincijos atkūrimo grupės dvyliktosios pamainos (PAG-12) Štabo kuopos apsaugos ir rezervinio būrio kariai, taip pat Sunkiosios ginkluotės kuopos minosvaidžių būrys ir bataliono kuopų karininkai bei seržantai – iš viso apie 90 karių.

null
Afganistane tarnaujantys kariai suteikė paramą nuo potvynio nukentėjusiems vietos gyventojams
2010-05-13
img

Gegužės 12 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) kariai perdavė Goro provincijos Pabėgėlių reikalų ir Kaimo reikalų departamentams paramą, skirtą nuo pavasarinio potvynio nukentėjusiems vietos gyventojams: maisto produktų, drabužių, antklodžių ir kt., iš viso apie keturias tonas įvairių maisto produktų ir būtiniausių daiktų.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media