Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariai dalyvavo Orlaivių pakuotojų pakrovėjų kursuose

2010-06-18
image

 

Gegužės 17-birželio 18 d. Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje Lietuvos kariai mokėsi Orlaivių pakuotojų - pakrovėjų kurse (angl. Joint Deployment Interoperability and Readiness Training (JDIRT)). Kurso medžiagą paruošė ir kursą dėstė keturi Jungtinių Amerikos Valstijų instruktoriai, atvykę iš Vokietijos Vilseko mieste, esančio JAV Jungtinio pajėgų mokymo centro (angl. Combined Arms Training Center (CATC)).

 

Kursą išklausė ir sėkmingai įvairius testus išlaikė per 30 Lietuvos karių, kurių dauguma - iš  Karinių oro pajėgų (KOP) Aviacijos bazės, taip pat kariai iš Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos vienetų, Kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos bataliono, Judėjimo kontrolės centro ir Jungtinio štabo Logistikos valdybos.

 

Kurse dalyvavo tiek karininkų, tiek nekarininkų korpusų atstovai. Mokamąją medžiagą sudarė keli pagrindiniai mokomieji moduliai: vieneto perdislokavimo planavimas, pervežimo naudojant oro transportą planavimas, automatinė orlaivių krovinių planavimo sistema ir pavojingų krovinių pervežimo orlaiviais planavimas ir organizavimas. Kariai kurso metu buvo supažindinti su įvairių orlaivių pakrovimo planavimo ir organizavimo specifika. Klausytojai praktiškai atliko planavimo darbus, kaip reikia pakrauti lėktuvus kaip C-5, C-17, C-130 ir t. t. Kariai taip pat mokėsi, kaip ir kokius reikalingus dokumentus reikia užpildyti, kaip ir kokius žymėjimus ant krovinio atlikti, ką ir kaip instruktuoti pervežant įvairius pavojingus krovinius ir medžiagas.

 

Kurso pabaigoje karius pasveikinti ir įteikti baigimo pažymėjimų atvyko JAV Ambasados Lietuvoje Gynybos atašė plk. ltn. James R. Hoganas ir Mokymo programų vadybininkas p. Arnas Veselaukas, LK KOP Mokymo centro viršininkas plk. ltn. Mindaugas Grigaliūnas.

 

psk. Alvydas Tamošiūnas, LK KOP AB

 

2013-03-28 07:05

yvzhctysu

PHHQiF ozvngrncuzqy
2013-03-26 14:17

Alex

Thanks for taking the time to dicssus this, I feel strongly about it and adore finding out much more on this subject. If achievable, as you gain knowledge, would you thoughts updating your weblog with additional information? It's very helpful for me.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media